Zato garderobno omaro vsaj dvakrat letno izpraznimo, police in predale pa pobrišimo. In kdaj je boljši čas za osvežitev omare kot na koncu sezone? Po koncu poletja, ko že vohamo jesen, pripravimo omaro na mrzlo sezono, jesen in zimo, spomladi, ko se otopli, pa notranjost omare prilagodimo pomladi in poletju. Tako storimo prvi korak k urejeni omari, ki ne bo prekipevala od prevelike količine oblačil. Poleti ne potrebujemo pri roki cele police puloverjev ali pozimi na obešalnikih bluz s kratkimi rokavi.
Če še nismo pripravili omare na topli del leta, je zdaj skrajni čas. Opravilo je precej zamudno, zato si vzemimo dovolj časa, da bo temeljito opravljeno. Najbolje za konec tedna. Omaro v celoti izpraznimo in očistimo njeno notranjost, tudi police in predale. Zatem preglejmo vsa (jesensko-zimska) oblačila, ki jih razvrstimo po kupih:
Oblačila, ki jih bomo nosili prihodnjo mrzlo sezono, pospravimo v del omare, ki ga ne uporabljamo vsakodnevno. Če imamo stisko s prostorom, si lahko pomagamo z vakuumskimi vrečami, v katere pospravimo bombažne majice, nikakor pa ne finih pletenin, suknjičev ali plaščev. Te zapremo v vreče za obleke in obesimo na obešalnik.
Iz tega istega dela omare predtem vzemimo letna oblačila (ki smo jih po koncu letne sezone pregledali na zgoraj opisan način) in jih zložimo v garderobno omaro. To organiziramo po sklopih: kratki rokavi, dolgi rokavi, krila, hlače, jopice …, da bo čim bolj pregledna in praktična.
Po enakem principu dvakrat letno preglejmo in uredimo tudi otroško garderobo.
Ni potrebe, da bi modne dodatke sezonsko ločevali. Kljub temu jih vsaj enkrat letno preglejmo in uredimo, da se znebimo tistih kosov, ki jih bodisi ne nosimo ali pa so odslužili svoje. Po potrebi torbice in pasove obesimo na kljukice in obešalnike, nakit in sončna očala pa lahko zložimo na okrasni pladenj, na katerem imamo pregled nad vsemi dodatki. In tako hitro najdemo uhane, ki se ujemajo z izbrano obleko.