Likanje je eno izmed tistih gospodinjskih opravil, ki ljudi deli v dve skupini. Tiste, ki ga obožujejo in se pri ravnanju gub na oblačilih sprostijo ter skoraj da ne meditirajo. In pa tiste, ki likanje sovražijo in se le s težavo spravijo za likalno desko. Ne glede na to, v katero skupino spadate sami, pri tem opravilu nam včasih misli odplavajo drugam in pozabimo, da likalnik ne sme predolgo časa stati na podlagi. Ko nas na to spomni dim, ki se kadi iznad deske, smo seveda že prepozni. A situacija je vseeno rešljiva.
Vsakemu se je med likanjem že pripetila nezgoda. Vroča površina se kaj hitro prične žgati, če smo nekoliko nepazljivi. Posledice pa so lahko različno hude. Od majhnega madeža do luknje v najljubši srajci in seveda, ožgane površine likalnika. Madeže je včasih mogoče odstraniti, pri luknjah pa vam težko priskočimo na pomoč. Imamo pa danes za vas rešitev, kako sanirati ožgano površino likalnika.
Zažgana vroča plošča je sicer videti katastrofalno in morda se vam zdi, da z njo nikoli več ne boste mogli potegniti po beli srajci, ne da bi jo uničili. A temu na srečo ni tako. Obstaja namreč učinkovina, s katero boste lahko madež na likalniku odstranili. In najverjetneje jo imate že doma na zalogi. Govorimo o paracetamolu, učinkovini, ki se nahaja v najrazličnejših analgetikih in nam pomaga premagovati različne bolečine in nižati telesno temperaturo.
Ko se vam pri likanju torej pripeti nesreča, potrebujete le tableto paracetamola in mokro krpo. Opozarjamo, da bodite pri čiščenju izjemno previdni, da se ne opečete, saj se čiščenja lotevamo, ko je plošča še vroča. Tableto zmočite in z njo podrgnete po madežu. Pri tem priporočamo, da roke zaščitite z zaščitnimi rokavicami. Instagram uporabnica, ki ustvarja instagram profil Sladka_banana, priporoča uporabo pincete.
V vsakem primeru bodite izjemno previdni. S tableto nato podrgnete po madežu, nato pa vse skupaj obrišete s čisto vlažno krpo. Presenečeni boste, kako neverjetno ta trik deluje.