Pomirite se: ni pravega načina za čiščenje in pospravljanje dnevne sobe. Je pa pomembno, kje začnete, saj to vpliva na končni rezultat, koliko časa in truda boste vložili v to, da bo soba kristalno čista.
Čeprav je zelo mamljivo, da se v dnevni sobi najprej usmerite na čiščenje in pospravljanje središčne točke – to je kavna mizica – je bolje, če naprej začnete s čiščenjem luči, stropnih ventilatorjev ali najvišjih polic.
PREBERITE ŠE: 5 NASVETOV ZA UPORABO MEHČALCA V GOSPODINJSTVU
Čistiti in pospravljati je namreč najbolje začeti od zgoraj navzdol – in dnevna soba ni nobena izjema. Če boste najprej pobrisali najvišje police in odstranili prah na stropnem ventilatorju ali lučeh, bo ta med čiščenjem padal na tla. Svoj maraton boste nato zaključili s sesanjem in se tako znebili največ prahu iz sobe. Hkrati pa se boste izognili prašnim površinam, ki bi bile posledica čiščenja od spodaj navzgor.
Seveda pa strokovnjaki za čiščenje pravijo, da je nujno, da čistimo tako, kot smo navajeni. Če nas razveseli čista kavna mizica ali bleščeče steklo na omari, potem začnite tam. S tem si boste povečali motivacijo.
Pravila za čiščenje samo odpirajo poti, ki pripeljejo do pospravljene in čiste sobe. A ker bo ta prej ali slej spet prašna, pravzaprav ni pomembno, kje začnete, temveč le, da vzpostavite rutino, ki vam odgovarja.
PREBERITE ŠE: NAMIGI ZA UČINKOVITO ČIŠČENJE OKEN