Pred pomivanjem posode je 51 študentov v roke dobilo kratka navodila. Polovica je prebrala navodila, kjer je bilo opisano, kako naj bodo pri opravilu čim bolj zbrani. Pomivanju naj se res posvetijo in občutijo vse, kar jih obkroža: vonj po sredstvu za pomivanje, občutku tople vode, blesku čiste posode. Druga polovica pa je prejela le kratka navodila, kako pomiti posodo.
Tista skupina prostovoljcev, ki je bila pri gospodinjskem opravilu tako z mislimi kot dejanji, je priznala, da se je po končanem delu počutila sproščeno. Raziskovalci, ki jih je vodil Adam Hanley, so ugotovili, da so bili po končanem delu za četrtino bolj polni novih idej in za slabo tretjino bolj sproščeni. Skupina, ki je posodo pomila odsotno in zgolj zato, da bi odkljukali eno izmed gospodinjskih opravil s svojega seznama, ni imela od dela nobene koristi.
»Videti je, da celostni pristop k vsakdanjim opravilom lahko pozitivno vpliva na naše počutje,« so zaključili avtorji raziskave. Ker je bil vzorec precej majhen, pa opozarjajo, da njihovi zaključki potrebujejo dodatna preverjanja.