Pospravljanje stvari v pečico
Pogosto se zgodi, da v pečico pospravimo ostanke hrane in nanje pozabimo. Če vanjo pospravljamo kaj drugega, bomo imeli pred pečenjem vedno najprej čistilno akcijo. Najbolje je, da v pečico pospravimo samo tisto, kar potrebujemo, ko se bomo odločili kaj speči, sicer pa naj ostane prazna.
Kupimo preveč hrane
Najbolj je, da si naredite dober načrt, kaj boste čez teden jedli. V trgovini nato kupite samo tiste stvari, ki jih potrebujete. Če boste kupili prevelike količine, boste morali določeno hrano zavreči.
Premalo pogosto čistimo hladilnik
Čiščenja hladilnika bi se morali lotiti štirikrat na leto. Takrat je nujno, da ga povsem izpraznimo in očistimo vse police in predale. Če imamo še zamrzovalni predal ali skrinjo, je dobro, da jo očistimo istočasno.
PREBERITE ŠE: Čiščenje hladilnika: vsaj štirikrat na leto
Predolgo uporabljamo gobico za pomivanje
Gobico za ročno pomivanje posode moramo redno menjati. V njej se namreč nabirajo bakterije, ki jih lahko zaznamo prek neprijetnega vonja. Gobico lahko razkužimo v pomivalnem stroju ali mikrovalovni pečici.
Drugi pripomočki pa pomivanje posode
Namesto gobic za pomivanje posode lahko kupimo krtačo. To bomo lažje očistili in dobro posušili, z njo pa bomo lahko enako dobro pomili posodo kot z gobico.
Ne umivamo sadja in zelenjave
Sadje in zelenjavo bi morali pred uživanjem dobro umiti. Pod tekočo vodo jih lahko umijemo že preden jih pospravimo v hladilnik.
Pustite mokro perilo v pralnem stroju
Kadar pozabimo na mokro perilo v pralnem stroju, ga bomo najbrž morali še enkrat oprati. A tudi to nam ne bo pomagalo, da bi se v celoti znebili vonja po plesni. Kadar se lotimo pranja, perilo vedno poberimo iz stroja in obesite.
PREBERITE ŠE: Kako dolgo lahko mokro perilo pustimo v stroju?
Premalokrat operemo brisače in posteljnino
Na brisačah ostane odmrla koža, umazanija z rok in obraza, na posteljnini pa še kaj drugega, zato jih moramo redno menjati in prati pri višji temperaturi. Brisače bi morali menjati vsake tri do štiri dni, posteljnino pa vsake dva tedna.
Pohištvo za odlaganje stvari
Pomivalno korito v kuhinji ni namenjeno shranjevanju umazane posode. Oblazinjeni sedež v dnevni sobi pa ne za odlaganje perila, ki še ni dovolj umazano za pranje in ne dovolj čisto za omaro.
Madežev na preprogah ne odstranimo takoj
Kadar na preprogi opazimo madež, ga moramo takoj odstraniti, sicer se ga ne bomo več znebili. Madeži sčasoma ne bodo zbledeli – če se vam vseeno zdi, da so, pa so se v resnici le bolj utrli v vlakna.
PREBERITE ŠE: Ne pokvarite si razpoloženja zaradi madežev
Kabel neprevidno potegnemo iz vtičnice
Če želimo sesalec uporabljati dalj časa in paziti na električno napeljavo v hiši, potem moramo kabel iz vtičnice potegniti s previdnostjo. To pa ne velja samo za sesalec, temveč tudi za druge naprave, ki so priključene na električno omrežje.
Vedno le na pol poln pomivalni stroj
Če pomivalni stroj zaženemo, ko še ni povsem napolnjen, tratimo vodo in elektriko.
Vlažne robčke mečemo v stranišče
Vlažni robčki se v vodi ne razgradijo in zato lahko zamašijo odtočne cevi. Vlažne robčke moramo vedno vreči v koš za smeti, v straniščno školjko sodi samo toaletni papir.
PREBERITE ŠE: Zaradi onesnaževanja v Britaniji že razmišljajo o prepovedi vlažilnih robčkov