
V prostoru si želi ohraniti samo veliko starinsko omaro iz češnjevega lesa, ki ima zgodovinsko in zanjo tudi čustveno vrednost. Celotna nova zasnova prostora je projektirana glede na ta kos pohištva. Omara v sobi predstavlja močan element in v prostoru dominira, novi elementi so prilagojeni njej. Z njo ne konkurirajo in se k njej lepo podajo. Tako zasnovano pohištvo harmonično vpliva na zasnovo dnevne sobe. Omenjeno nevtralno in svetlo pohištvo je priporočljivo v vsakem stanovanju, kajti laže in ceneje je zamenjati detajle, denimo blazine, sveče, vaze, kot pa velike in drage kose pohištva. Osnovni barvi prostora sta bela in bež. Materiali so v predlagani rešitvi svetli in nevtralni. Táko naj bo tudi pohištvo. Dovoljeni so samo malenkostni barvni poudarki. Oprema naj bo izbrana tako, da bo uporabna dlje časa.
Soba je velika in prostorna. Obrnjena je proti jugu, zato ima še posebno veliko dnevne svetlobe. Lastnica si lahko privošči postavitev omare malo pred okno, da sonce lahko ustvarja igranje s sencami v prostoru. Omara oziroma regal je element, ki je v beli barvi in nima hrbta, zato sonce vseeno prodira globoko v prostor. Omenjena omara ustvarja tudi intimen kotiček za seboj. Uporabna je namreč kot knjižna omara, za njo pa je postavljena miza, ki je lahko delovni kotiček. Vanj lahko gospa postavi tudi udoben naslonjač za branje knjig. Delovni oziroma bralni kotiček je neposredno ob oknu, skozi katero prehaja dovolj svetlobe za branje oziroma delo.
Sedežna garnitura je postavljena k vzhodni steni, kjer je najmanj svetlobe, in je odmaknjena od čistih poti. Prostor z njo ustvarja poseben pogled, ki se odpre takoj, ko vstopimo v sobo. Televizor je postavljen na omarico neposredno pred sedežno garnituro, lahko pa se pritrdi tudi na zahodno steno.
Starinska omara je postavljena na severno stran in je edini element na tej steni. Iz delovnega oziroma bralnega kotička ter s sedežne garniture se odpira lep pogled nanjo.