Tako odstranite praske s steklenih kuhališč

Malce nepozornosti pri kuhanju lahko hitro povzroči prasko na steklokeramični plošči.

Električni štedilniki so postali nepogrešljiv del sodobnih kuhinj, saj prinašajo številne prednosti, predvsem energijske prihranke in skrajšan čas priprave hrane. Kljub temu, da so plinski štedilniki še vedno precej priljubljeni med vrhunskimi chefi, večina ljudi za vsakdanjo rabo izbere električne različice. Električni štedilniki ne izpuščajo škodljivih plinov, kar prispeva k zmanjšanju ogljičnega odtisa in spodbuja trajnostno naravnanost tudi v kuhinji. 

PREBERITE ŠE: TAKŠNE SO SLOVENSKE SODOBNE KUHINJE

Kljub številnim prednostim, pa obstaja slabost, mimo katere pri steklokeramičnih ploščah preprosto ne moremo. Steklena površina je sicer izjemno enostavna za čiščenje, a hkrati tudi precej dovzetna za poškodbe. Ob malce nepozornosti na takšni plošči kaj hitro povzročimo kakšno prasko, pa naj bo to z ostrim predmetom, nepravilnim čiščenjem ali težkim loncem. Je škoda popravljiva?

Ameriška gospodinja svetuje

Na srečo vam lahko danes svetujemo, kako takšno škodo lahko popravite kar sami doma. Prask se namreč lahko znebimo, če se nekoliko znajdemo in uporabimo trik, ki smo ga našli na portalu znane ameriške gospodinje Marthe Stewart

Začetna obramba pred praskami na steklokeramičnem štedilniku je seveda previdnost pri vsakodnevni rabi. Izogibajte se vlečenju težkih loncev in pazite na uporabo pribora, ki bi lahko pustil sledi na steklu. Prav tako boste nastanek mnogih prask preprečili, če se boste čiščenja štedilnika lotevali redno, saj med agresivnim drgnjenjem trdovratne umazanije lahko poškodujete površino.

Če pa praska že nastane, je postopek reševanja štedilnika sledeč. Najprej se prepričajte, da je površina štedilnika hladna in popolnoma čista. Nato pripravite pasto z mešanjem sode bikarbone z vodo, dokler ne dobite teksture, podobne zobni kremi. Pasto nato na prizadeto območje nanesite s pomočjo nežne krpe z mikrovlakni in naredite nekaj krožnih gibov. Po končanem postopku površino temeljito sperite z vodo in jo posušite. Ocenite vidnost prask. Če so še vedno opazne, postopek po potrebi ponovite.

Deli na facebooku

Deli na drugih omrežjih

Or use your account on Blog

Error message here!

Hide Error message here!

Forgot your password?

Or register your new account on Blog

Error message here!

Error message here!

Hide Error message here!

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link to create a new password.

Error message here!

Back to log-in

Close
Več informacij DELOINDOM Logo

Zakaj imamo v uredništvu Dela in dom radi piškotke?

S potrditvijo piškotkov nam omogočate uporabo analitičnih orodij, s katerimi izvemo, kaj radi berete in česa ne. Želimo ustvarjati kakovostne vsebine, ki jih boste z veseljem prebirali, zato vas prosimo, da potrdite piškotke na spletnih mestih Dela d.o.o.

ZAVRNI STRINJAM SE
newsletter
deloindom logo

Prijavite se na e-novice in bodite na tekočem!

Nadaljuj na prijavo >
newsletter
deloindom logo

Naročite se
na DELOINDOM

NAROČI SE