Prostori, kjer se zadržuje voda, so odlični za razvoj bakterij in plesni, zato je pomembno, da takšne kotičke v svojem domu redno in temeljito čistimo. Še posebno ključna je redna higiena v kuhinji in kopalnici, kjer imamo opravka z najrazličnejšo umazanijo. Umivalnik in korito zato pogosto potrebujeta generalno čiščenje, včasih pa se zgodi, da na del, ki je izjemno pomemben, malce pozabimo. Govorimo o pipi, ki je prav tako lahko zbirališče nesnage, če je ne čistimo redno.
Verjetno se sprašujete, kako pogosto bi jo bilo treba očistiti. Kot pišejo na portalu Lifehacker, bi bilo temeljito čiščenje na mestu vsaj dvakrat letno. Če pa živimo v kraju, kjer iz pipe teče precej trda voda, se je čiščenja treba lotiti bolj pogosto. Prvi znak, da se je na pipi nabrala obloga iz vodnega kamna ali alg, je nekoliko slabši pretok vode. Ko opazimo, da je curek manj močan ali celo prekinjen, je zagotovo čas, da se lotimo dela. Na srečo je čiščenje pipe v resnici precej enostavno opravilo.
Pomembno je, da pipo očistimo takoj, ko opazimo zmanjšan vodni pritisk ali nepravilno delovanje, saj bomo tako pipi podaljšali življenjsko dobo. To lahko storimo tako, da plastično vrečko napolnimo z mešanico kisa in vode v razmerju 1:1. Nato v raztopino v vrečki potopimo glavo pipe, vrečko pa pritrdimo z gospodinjsko elastiko, da se bo za nekaj časa obdržala nad umivalnikom oziroma koritom. Pustimo, da kis deluje vsaj eno uro, če je na pipi debelejši sloj vodnega kamna, lahko vrečko pustimo obešeno tudi čez noč.
Ko je namakanje končano, uporabimo nevtralno večnamensko čistilo ali milnico ter majhno krtačo ali zobno ščetko in z njo odstranimo preostalo umazanijo in obloge. Na koncu izperemo glavo pipe z mlačno vodo in vse skupaj s krpo iz mikrovlaken obrišemo do suhega. Da bo pipa dlje časa ostala sijoča, jo lahko premažemo s kozmetičnim oljem ali po njej podrgnemo s povoščenim papirjem za peko.