Avtorica knjige o pospravljanju Marla Cilley pravi, da je. No, če lahko pri tem nujnem opravilu res prihranimo minuto ali dve, bomo to gotovo izkoristili. Nekaj trikov smo zapisali spodaj.
Vemo, da pranje vseh vrst oblačil v enem stroju ni najboljša odločitev. Na ta način se bodo tkanine poškodovale, pa tudi barve ne bodo več takšne, kot bi si želeli. Perilo moramo tako pred pranjem ločevati, kar pa nam lahko vzame precej časa. Cilleyjeva zato priporoča, da imamo doma vsaj dva koša za perilo. Enega za svetlo in drugega za temno. Če bomo perilo ločevali sproti, se bodo tako izognili zamudnemu prebiranju majic, kavbojk in nogavic, preden jih damo v pralni stroj. Najbolje je, če na ta način ločujemo klasične materiale, še bolje pa, če si priskrbimo še dodaten koš za občutljivo perilo.
PREBERITE ŠE: 7 NAPAK PRI UPORABI PRALNEGA STROJA
Nogavice so takšen kos oblačila, ki ga precej nepozorno slečemo. Zaradi elastike pri vrhu se rade zamotajo v nekakšen klobčič in tako porabimo kar nekaj časa, preden jih raztegnemo, da se bodo v pralnem stroju oprale. Strokovnjakinja priporoča, da nogavice vedno, ko jih sezujete, poravnate, nato pa tam, kjer je elastika, ujemajoči se par, zavihate. Tako bodo nogavice iz stroja prišle že v kompletu in ne boste zapravljali dragocenih minut za iskanje parov.
Veliko opravil steče hitreje, ko dobimo "momentum", pri pranju perila pa se navadno zatakne pri sušenju. Vse skupaj bo šlo seveda hitreje, če bomo sušili s pomočjo sušilnega stroja, ki čas sušenja opravi neprimerljivo hitreje od sušilnega stojala. A tudi sušenje v stroju je lahko še hitrejše. K oblekam dodajte sušilne kroglice, ki nase zelo učinkovito in hitro vežejo vlago. Če teh nimate, uporabite kar suho brisačo. Dodajte jo k mokremu perilu in vse skupaj se bo osušilo hitreje.