Marsikdo na počitnice ali na izlet s seboj vzame hladilno skrinjo, saj na ta način hrano ohranimo svežo, pijačo pa hladno. No, koliko časa je temu tako, je seveda odvisno od višine zunanje temperature, pa tudi od kakovosti naše hladilne torbe. Koliko ledu smo dali vanjo in kako dobro izolacijsko funkcijo imajo njene stene. Če boste imeli v prihodnjih dneh tudi vi opravka s hladilnimi skrinjami, velja prebrati spodnje nasvete, ki jih je nedavno delila sedaj tudi vam že znana instagram babica Babs, ki rada pomaga s svojimi iznajdljivimi triki.
Če v skrinji hranite hkrati pijačo in hrano, na primer sendviče, se lahko ti navzamejo vlage, zato je hrano pametno ločiti. Razdelite prostor tako, da bosta pijača in led spodaj, na vrh pa položite plastično posodo, v katero boste shranili živila. Tako bo hrana zaščitena pred vlago, še vedno pa bo na hladnem. Če ima plastična posoda še pokrov, toliko bolje!
Za zamrzovalno skrinjo lahko kupimo namenske vložke, ki jih predhodno zamrznemo v zamrzovalniku in tako poskrbimo, da bodo hladili ozračje v torbi. Če pa teh nimamo pri roki, se lahko malce znajdemo in v pekač ali veliko plastično vrečko zamrznemo vodo in tako naredimo nekakšne ledene opeke, ki se bodo prav tako dobro odrezali pri hlajenju.
Kljub vročini pa si včasih želimo, da bi hrana, ki jo nesemo s seboj, ostala topla. Naj najprej opozorimo, da pred tem preverite, ali je hladilna torba narejena materialov, ki jim toplota ne škodi. Če je temu tako, lahko vanjo spakirate vročo opeko. Pogrejete jo lahko v pečici ali na žaru. Naj ne bo preveč vroča, nato pa jo ovijte v aluminijevo folijo in postavite na dno zamrzovalne skrinje. Nanjo nato postavite hrano, ki bo kar nekaj časa ostala topla.