Potovalna hladilna skrinja je odličen pripomoček za ohranjanje svežine hrane in pijače na potovanjih, kampiranjih ali piknikih. V teh vročih počitniških dneh so prenosne skrinje pogosto v uporabi, zato danes pišemo o nasvetih, kako ravnati z njimi, da bodo čim bolj učinkovito hladile vsebino, ki jo shranimo vanje. Čeprav sicer poznamo že takšne, ki so priklopljene na elektriko, pa se danes osredotočamo na tiste klasične, ki ne vsebujejo tehnologije.
Preden skrinjo napolnite, jo nekaj ur pred potovanjem ohladite v notranjih prostorih. Tako bo skrinja nekoliko bolj hladna in pripravljena, da jo napolnimo z ledom in živili. Namesto običajnega ledu sicer raje uporabite zamrznjene pakete ali ledene vložke. Ti trajajo dlje kot običajne ledene kocke, predvsem pa ne bodo za seboj pustili luže vode, ko se stopijo.
Če je to mogoče, živila pred potovanjem zamrznite. To bo pomagalo ohranjati nizko temperaturo v skrinji in podaljšalo svežino hrane. Na ta način bo vaša hladilna skrinja delovala bolj učinkovito. Hitreje pokvarljiva živila, kot so meso in mlečni izdelki, položite na dno skrinje, kjer je temperatura najnižja. Manj pokvarljiva živila in pijače postavite na vrh. Če tekočine hranite v plastičnih stekleničkah, jih pred potjo prav tako zamrznite.
Pred kratkim pa smo na Instagramu zasledili trik s hladilno skrinjo, ki ga nismo poznali. Nekatere skrinje imajo namreč pokrov votel, v njem pa prostor, da jih napolnimo z vodo. Napolnjen pokrov tako lahko čez noč pred odhodom postavimo v zamrzovalnik. Velika površina ledu bo učinkovito hladila vsebino hladilne torbe dlje časa.