Prepričanje, da je izbira bolj svetlih barv – predvsem za oblazinjeno pohištvo – slaba, saj na njih takoj opazimo poškodbe in madeže, je zgrešeno. Na tekstilu temnejše barve namreč kasneje opazimo madeže, kar pomeni, da je lahko bolj umazan.
PREBERITE ŠE: ODPRTA VRATA: BREZ ČRNE NE BI ŠLO
Na tekstilu in pohištvu svetlejše barve res prej opazimo madeže, a to pomeni, da ga tudi pogosteje čistimo. Če se kljub temu odločimo za temnejše tone, pa moramo biti pozorni predvsem na tri zadeve:
Pri tkaninah temnejših barv izberimo takšne, ki ne potrebujejo pogostega pranja. Takšna je predvsem volna. Čeprav boste tudi volnene izdelke morali prati, boste zaradi njenih samočistilnih zmožnosti lahko to počeli redkeje.
Kadar želite dom popestriti s kosi temnejše barve, izberite predvsem takšne, ki jih lahko operete v pralnem stroju. To so: rjuhe, okrasne blazine, brisače, pregrinjala in manjše preproge v kopalnici ali kuhinji. Ker bi zaradi temnejših tonov lahko spregledali kakšne madeže, perite v rednih presledkih in se rutine držite. Manjše preproge v kopalnici lahko perete pogosteje, tiste v kuhinji pa, ko opazite na njih kakšen madež.
Večjih preprog in oblazinjenega pohištva seveda ne morete oprati v pralnem stroju, zato pa jih morate redno čistiti in sesati. Tako kot pri pranju tudi tukaj vzpostavite rutino in se je držite.
PREBERITE ŠE: ODPRTA VRATA: S PEČATOM ČRNE
Oblazinjeno pohištvo posesajte enkrat na teden, sicer pa kavč lahko zaščitite tudi z dekorativnimi odejami, ki jih lahko operete v pralnem stroju.
Redno pregledujte, ali so na preprogah madeži, in jih sesajte. Občasno jo obrnite na napačno stran in preglejte, ali ste kakšen madež mogoče spregledali.