Če ste se po nesreči usedli na žvečilni gumi, je lepljivo zmes najlažje odstraniti s kocko ledu. Žvečilni gumi (ali njegove ostanke) dobro ohladite z ledom, nato pa jo preprosto postrgajte z oblačila.
Kavni madež
Na kavni madež s krpo nanesite alkoholni kis, nato pa čezenj posujte sodo bikarbono. Vzemite zobno ščetko, jo namočite v alkoholni kis in podrgnite po madežu. Oblačilo nato operite v stroju.
Rdeče vino
Čez madež rdečega vina polijte alkoholni kis in pustite 15 minut počivati. Čez madež posujte sodo bikarbono in podrgnite z zobno ščetko. Oblačilo nato operite v stroju.
Oljni madež
Mastni madež najprej posujte s sodo bikarbono in pustite počivati 45 minut. Nato nanj nanesite sredstvo za pomivanje posode in zdrgnite z zobno ščetko, ki ste jo namočili v alkoholni kis. Oblačilo nato operite v pralnem stroju.
Madež, ki ga za seboj pustijo jagode, najprej namočite v vrelo vodo (pri tem pazite, da se ne opečete). Z vrelo vodo boste odstranili večino madeža, ostane pa lahko še nekaj barve na tkanini. Pred pranjem na madež s krpo nanesite alkoholni kis in oblačilo namočite še v mrzlo vodo.
Paradižnikova mezga
Madež, ki ga za seboj pusti paradižnikova mezga, sperite pod hladno tekočo vodo in nato nanj nanesite še alkoholni kis. Pred pranjem v oblačilo vrtite še malo pralnega praška. Če ste se popackali z gorčico, v madež pred pranjem vtrite nekaj pralnega praška.
Sojina omaka
Madež, ki ga je na oblačilu pustila sojina omaka, najlažje odstranite z alkoholnim kisom in vodikovim peroksidom (če je madež trdovraten). Če bo madež po pranju še vedno na oblačilu, postopek ponovite.
Čokolada
Pri čokoladnemu madežu je pomembno, da se ga lotite s hrbtne strani, saj boste tako preprečili, da bi se še bolj vtrl v tkanino. Mesto madeža izpirajte s tekočo hladno vodo, nato pa nanj nanesite nekaj pralnega praška ali sredstva za pomivanje posode. Madež podrgnite in oblačilo nato namočite v mrzlo vodo za 15 minut – madež zdrgnite vsakih pet minut. To počnite, dokler madež ne izgine.