Nedavna raziskava univerze v Arizoni je razkrila, da samo 3 odstotki uporabnikov vrečk za večkratno uporabo te redno perejo. V vrečkah za večkratno uporabo najdemo bakterije, plesen in druge mikrobe, zato je njuno, da jih redno čistimo.
Priporočila navajajo, da bi morali vrečke za večkratno uporabo prati po vsaki uporabi. Na kakšen način jih boste čistili, pa je odvisno od materiala, iz katerega so narejene.
Omenjene nakupovalne vrečke lahko operete v pralnem stroju. Izberite program z najnižjo temperaturo in namesto pralnega praška uporabite milo. Sicer jih lahko operete tudi ročno (v kuhinjskem ali kopalniškem koritu) z milom in vodo. Ne sušite jih v sušilnem stroju, temveč na zraku.
Te vrečke operite ročno, v topli vodi z milom (ne pralnim praškom). Vrečko po pranju obrnite tako, da bo notranja stran zunaj in posušite na zraku.
Vrečke iz bambusa ali konoplje lahko operete v pralnem stroju. Izberite program z najnižjo temperaturo in dodajte neagresiven pralni prašek ali milo. Lahko jih operete tudi ročno. Posušite jih lahko v sušilnem stroju ali na zraku.
Bombažne vrečke za večkratno uporabo lahko operete v pralnem stroju. Izberete lahko različne programe (tudi z višjimi temperaturami) in dodate navaden pralni prašek. Sušite jih lahko v sušilnem stroju ali na zraku.
Izolirne torbe, ki jih uporabljamo za prenašanje hladnih ali zamrznjenih jedi iz trgovine do doma, operite ročno. Voda naj bo topla, namesto pralnega praška pa izberite milo. Po pranju torbo obrišite z dezinfekcijskimi robčki in posušite na zraku.
Strokovnjaki še priporočajo, da hrano v vrečke ločimo po kategorijah. Meso, morske sadeže in ribe pospravimo v eno vrečko, ostale stvari pa v drugo. Prvo vrečko po uporabi vedno operemo. Za prenašanje mesa, morskih sadežev in rib se priporoča uporaba bombažne vrečke, ki jo boste lahko oprali pri višji temperaturi.