S kredo se večina spozna že v otroštvu, ko jo uporabljamo za risanje po tleh, kasneje pa z njo na šolski tabli rešujemo matematične naloge. Nadvse pametno pa jo je na zalogi imeti tudi doma, saj nam lahko pride prav v marsikateri gospodinjski situaciji.
Kreda je kot material izjemno suha, zato nase učinkovito vleče ogromno vlage. Pa tudi maščobe. Zato jo je dobro imeti pri roki, kadar se popackamo z mastno hrano. V takšnih primerih s kredo podrgnemo po mastnem madežu in apnenec bo vpil maščobo. Nato oblačilo operemo v pralnem stroju, kot bi to storili sicer.
Če imate doma kakšen set posebnega pribora, za katerega si še posebno želite, da bi za vedno ostal lepo svetleč, v predalu, kjer ga hranite, zraven shranite še kos krede. Ta bo nase vlekla vlago iz zraka in tako preprečila, da bi pribor načela rja ali da bi srebrnina potemnela.
Mravlje nikakor ne prenašajo krede, zato jo lahko posujete okoli hiše na mestih, kjer vam navadno nagajajo te drobne žuželke. Prav tako lahko kredo postavite ali z njo označite kritična mesta v hiši, kot so predeli okoli oken, hišni prag in podobno.
Kreda je dovolj abrazivna, da vam lahko pomaga pri čiščenju kopalnice, hkrati pa dovolj nežna, da ne poškoduje večine kamnin. Zato si z njo lahko pomagate pri čiščenju marmornatih površin v svojem domu.
Kot smo že omenili, je kreda izjemno suha in zato zelo učinkovito nase veže vlago. Kos krede zato postavite na tista mesta in prostore v stanovanju, kjer imate težave z vlago. Tako boste preprečili razvoj plesni in posledično tudi neprijeten vonj po zatohlem.