Proizvodnja električne energije v hidroelektrarnah se je povečala za 33 odstotkov, proizvodnja v termoelektrarnah je bila manjša za šest odstotkov, v jedrski elektrarni Krško pa večja za štiri odstotke. Skupna poraba goriv v termoelektrarnah je bila sicer večja za tri odstotke.
Slovenija je uvozila 722 GWh, izvozila pa 888 GWh električne energije.
Oktobra se je povečala oskrba pri vseh energentih, razen pri petrolejskemu gorivu za reaktivne motorje in pri lignitu, oskrba s katerimi je na mesečni ravni padla za 21 in 17 odstotkov.
Oskrba z zemeljskim plinom se je povečala za 35 odstotkov, z utekočinjenim naftnim plinom za 19 odstotkov, s kurilnim oljem z vsebnostjo žvepla manj kot en odstotek za 17 odstotkov, z ekstra lahkim kurilnim oljem za sedem odstotkov in z motornim bencinom za štiri odstotke.
Delež energije iz obnovljivih virov v končni bruto porabi energije narašča, ugotavljajo statistiki. Tako je v letu 2014 znašal 21,9 odstotka, kar je skoraj šest odstotnih točk več kot v letu 2004. V sektorju ogrevanje in hlajenje je bil ta delež za 15 odstotnih točk večji kot pred desetimi leti, v sektorju električne energije za pet odstotnih točk, v sektorju transport pa za dve odstotni točki.