Meščanom in obiskovalcem je na voljo kar 300 koles, ki si jih bodo lahko izposodili in jih vrnili na več kot 30 postajah po prestolnici.
Pred prvo uporabo kolesa se je potrebno registrirati, kar je v dobrih 14 dneh že storilo več kot 1600 uporabnikov. Kolo si uporabnik izposodi na terminalu na postaji s pomočjo svoje kode, vrne pa ga lahko na kateri koli postaji. Na vsaki postaji in tudi na spletu lahko uporabnik preveri število prostih koles in število praznih parkirnih mest. Kmalu pa bo začela delovati tudi aplikacija za mobilne telefone, ki bo omogočala podoben pregled.
Prva ura izposoje je brezplačna, druga ura stane en evro, tretja dva evra, vsaka nadaljnja ura pa štiri evre. V primeru, da uporabnik kolesa ne bo vrnil v 24 urah ali če ne bo upošteval splošnih pogojev uporabe, pa mu bodo zaračunali varščino v višini 350 evrov.
Uporabnikom je za informacije ob morebitnih težavah na voljo brezplačna telefonska številka 080-23-34. Vse dodatne informacije o načinu registracije, lokacijah postajališč in drugih pogostih vprašanjih najdete na spletni strani www.bicikelj.si.
Arhitekturni kolesarski krog
Ljubljana se je z uvedbo avtomatskega sistema izposoje koles pridružila številnim evropskim in svetovnim prestolnicam, kjer tovrstni sistemi uspešno delujejo že vrsto let. Projekt so pozdravili tudi v Ljubljanski kolesarski mreži, kjer v okviru akcije Slovenija kolesari 2011 ta vikend pripravljajo dva dogodka. V petek popoldne bo kolesarjenje po Ljubljani z ogledom arhitekturnih znamenitosti, ki jih bo predstavil podžupan Janez Koželj, v soboto dopoldne pa kolesarjenje po manj prometnih stranskih poteh do Podpeči na Barju.