Kočevski župan Vladimir Prebilič je za STA povedal, da naj bi podjetje, katerega večinski lastnik bo občina, ustanovili v tednu ali dveh, nato pa nameravajo občina in njenih sedem partnerjev izoblikovati najemno ponudbo za Nolikove prostore. Te naj bi pozneje odkupili iz stečajne mase tega kočevskega lesnopredelovalnega podjetja.
V zagon lesnega centra z delovnim nazivom Kočevski les bodo vložili približno 50.000 evrov. Najemne in druge stroške bi pokrivali sproti in z obratnim kapitalom, pozneje računajo še na druga sredstva. Po županovih besedah je zanimanja za sodelovanje v projektu dovolj.
Najemno pogodbo s stečajno upraviteljico bi lahko podpisali do konca januarja in kmalu nato začeli s proizvodnjo. Ker je eden izmed partnerjev lesnega centra koncesionar za sečnjo v kočevskih gozdovih oziroma kočevsko Gozdarstvo Grča, pa imajo zagotovljeno tudi surovino po tržni vrednosti. »Domači les moramo obdelati, predelati in mu dodati vrednost ob tržni ceni lesa in stroških, ki nastajajo z njegovim prevozom v tujino in drugam. Če tega nismo sposobni, je naš namen brez smisla,« je poudaril Prebilič. Prihodnost kočevskega lesnega podjetja je povezana z več vprašanji in spremenljivkami, a župan pravi, da v Kočevju verjamejo v uspeh.
Cilj je pritegniti čim več partnerjev in poiskati denarne vire za nadaljevanje in nadgradnjo lesnopredelovalne dejavnosti, ki ima na Kočevskem dolgo tradicijo. Podjetje Kočevski les naj bi delovalo v verigi treh dolenjskih lesnih centrov. Ta se je začela oblikovati s postavitvijo in z delovanjem šentrupertske kogeneracije ter tamkajšnjim projektom lesnopredelovalnega centra v Puščavi, za katerega si je dolenjska občina Šentrupert zagotovila nekaj več kot dva milijona evrov nepovratnih sredstev. Na območju nekdanjega Novolesa v Straži pa je v okrilju ljubljanske Metalke Commerce lansko jesen začel nastajati Lesni center Straža.