V Sloveniji z ločeno zbranimi 21 odstotki kovinske embalaže precej zaostajamo za najuspešnejšimi državami. Najpomembnejša in najkoristnejša lastnost embalaže iz aluminija, železa in jekla je, da zagotavlja zaščito pred zrakom in svetlobo dlje časa. Druga dobra lastnost pa je tudi, da ko enkrat postane odpadna embalaža, se jo da neprestano reciklirati. Jeklo namreč z recikliranjem ne izgubi svojih lastnosti, zato ga je mogoče vedno znova reciklirati v nove izdelke.
Z recikliranjem kovinske embalaže ne prihranimo samo naravnih virov (med njimi rude, nafte in vode), temveč tudi veliko energije. Tako se s predelavo učinkovito zmanjšajo tudi emisije ogljikovega dioksida.
V Evropski uniji vsako leto reciklirajo približno 2,5 milijona ton embalaže iz jekla, s čimer se izpusti emisij toplogrednih plinov v primerjavi s proizvodnjo kovinske embalaže iz svežih surovin zmanjšajo za do 49 odstotkov.
Več o ločenem zbiranju in recikliranju kovinske embalaže si lahko preberete v petkovi tiskani izdaji Dela ali na www.delo.si.