FOTO: dailynigerian
Foto:
Odpadna plastika je v Nigeriji z 186 milijona prebivalci velika težava. Plastenke pogosto zamašijo kanalizacijski sistem. Kadar pride do obilnega dežja, kakršno je bilo letos, se dogajajo katastrofe. V državi tudi nimajo ustreznih projektov za recikliranje ali upravljanje z odpadki, čeprav na leto pridelajo 3,2 milijona tone odpadkov. Prav zaradi tega so vsi projekti recikliranja dobrodošli, poroča na spletu Deutsche Welle.
Ahmed, ki je v preteklosti živel in delal v Nemčiji, je za DW pojasnil, da ga je med enim od obiskom v domovini zmotilo onesnaževanje okolja.
FOTO: dailynigerian
Foto:
"Preprosto sem moral nekaj narediti. Prijatelj iz Nemčije mi je povedal za to metodo in da imajo v Južni Ameriki že tovrstne hiše. Mislil sem si, to potrebujemo v Nigeriji," je povedal in opozoril tudi na visoko stopnjo brezposelnosti med mladimi Nigerijci.
Četrtina mladih med 15 in 24 letom tako nima rednega prihodka in številni mladi končajo na ulicah, kjer za preživetje beračijo in kradejo. "To mladino zlahka zlorabljajo politiki ali se priključijo radikalnim skupinam v državi. Zaradi tega smo jih hoteli ponuditi alternativo," je še dejal.