Nekatere lahko odpravimo sami, za druge morajo poskrbeti upravljavci ogrevalnega sistema, če živimo v bloku, ali serviser, če živimo v svoji hiši. Da do motečih zvokov v radiatorjih ne bi prihajalo, pa bi morali poskrbeti že načrtovalci ogrevalnega sistema.
Za pravilno ukrepanje moramo najprej razlikovati zvoke, ki prihajajo od toplovodnih radiatorjev. Prvi je klokotanje ali brbotanje vode, ki je slišati, kot da bi prihajalo iz kakšne jame, drugi je intenzivno, a zamolklo šumenje, kot bi voda tekla pod pritiskom, medtem ko je tretji pokanje v radiatorjih ali ceveh centralne kurjave, ki se ponavlja v enakomernih časovnih presledkih in ga največkrat slišimo zgodaj zjutraj ali zvečer.
Problem: Klokotanje vode v radiatorju je povezano z zrakom, ki zapolnjuje del njegove prostornine. Spremljevalni pojav je tudi slabo gretje, saj je zgornji del radiatorja, v katerem se zadržuje zrak, mrzel.
Rešitev: Težavo odpravimo tako, da radiatorje odzračimo, tj. da iz njih skozi odzračevalni ventil izpustimo zrak.
Problem: Bolj ali manj glasno šumenje pri ventilih (slišimo tok vode pod pritiskom) je povezano z velikimi hitrostmi pretoka ogrevalne vode po poddimenzioniranih ceveh. Večinoma je to problem v stanovanjskih blokih.
Rešitev: Najbolje je, če to napako odpravi vzdrževalec s hidravličnim uravnoteženjem razvodnega sistema v stavbi. Predstavlja ga več ukrepov, s katerimi zagotovi, da tudi od toplotne postaje najbolj oddaljena ogrevala dobijo zadosten pretok ogrevalne vode. Še bolj kritičen znak, da ogrevalni sistem ni uravnotežen, je poleg šumenja na termostatskih ventilih to, da se del prostorov v stavbi ne more dovolj ogreti, medtem ko se preostali pregrevajo.
Razlog za šumenje so lahko tudi nekakovostni termostatski ventili. Dobri so tisti, ki se hitro odzivajo na temperaturne spremembe in ki imajo možnost prednastavitve pretoka na samem ventilu. Pomembna je tudi glasnost ventila; dober ventil ima na izhodu posebno šobo, ki preprečuje šumenje.
Problem: Radiatorji se pri segrevanju raztezajo in pri ohlajanju krčijo, aluminijasti bolj kot jekleni ali litoželezni. Zaradi tega nastajajo majhni premiki, ki povzročajo pokanje. Pri členastih radiatorjih pa nastajajo raztezki tudi med posameznimi členi, ki se neenakomerno segrevajo.
Rešitev: Če vas to moti, lahko poskrbite, da bo temperatura ogrevalne vode čim bolj enakomerna, torej da bo avtomatska temperaturna regulacija ogrevanja delovala glede na zunanjo temperaturo.
Pokanje lahko prihaja tudi od cevi, in sicer z mest, kjer napeljava prehaja skozi zid ali strop in kjer togost materiala, ki obdaja cev, pri tej blokira raztezanje ob segrevanju. Da bi že pri izvedbi del preprečili nastanek pokanja, je priporočljivo, da cevi skozi prehode zaščitimo s primerno izolacijo, da ni dotikov, ki bi preprečevali raztezanje cevi. Vsa cevna držala in nosilne konzole za radiatorje naj bi bila poleg tega opremljena s plastičnimi vložki.