Na zmerno rast svetovnega trga z zemeljskim plinom bo po ugotovitvah IEA prispevalo povpraševanje iz Kitajske (40 odstotkov). Tam namreč poskušajo izboljšati kakovost zraka tako, da v industriji nadomeščajo premog z zemeljskim plinom.
Industrijsko povpraševanje je tudi sicer glavni vir za povečano rast uporabe zemeljskega plina in se bo na letni ravni povečalo za 2,9 odstotka. Povpraševanje na Bližnjem vzhodu se bo tudi zaradi širitve energetsko invazivne kemične, aluminijeve in jeklarske industrije povečalo za 2,4 odstotka na leto.
K rasti zalog v plinskem sektorju bodo prispevale ZDA. Do leta 2022 bo več kot 20 odstotkov svetovne proizvodnje zemeljskega plina oz. približno 890 milijard kubičnih metrov iz ZDA.
IEA za letos napoveduje tudi rast svetovnega povpraševanja po nafti. V drugem četrtletju je prišlo do »dramatičnega pospeška« rasti povpraševanja predvsem zaradi povpraševanja v Indiji, ZDA in Nemčiji, in sicer na 1,4 milijona 159-litrskih sodov na dan. Celotno povpraševanje po nafti naj bi letos doseglo 98 milijonov sodov na dan, naslednje leto pa naj bi se povečalo na približno 99,4 milijonov 159-litrskih sodov na dan.
IEA je na nedavnem svetovnem kongresu o nafti v Istanbulu predstavila tudi poročilo, v katerem je izpostavila, da se bodo investicije v naftnem in plinskem sektorju po občutnem padcu v minulih dveh letih letos nekoliko okrepile.