Škoda na stavbah, gradbeno-inženirskih objektih, gozdnih in državnih cestah ter vodotokih je presegla 0,3 promila načrtovanih prihodkov lanskega državnega proračuna, tako da je dosežen limit za uporabo teh sredstev skladno z zakonom o odpravi posledic naravnih nesreč.
Zaradi posledic poplav in močnega vetra med 11. in 13. decembrom lani je največja neposredna škoda v višini 75,13 milijona evrov nastala na vodotokih, v gozdovih pa je dosegla 42,24 milijona evrov. Na gradbeno-inženirskih objektih je znašala 7,50 milijona evrov, na državnih cestah 2,72 milijona evrov.
Na stavbah je je bilo za 2,14 milijona evrov, na gozdnih cestah za 1,31 milijona evrov, nastala pa je še na uničenih objektih, na kmetijskih zemljiščih, na železnici ter v parkih in vrtovih, ki so kulturna dediščina.
Škoda je nastala na območju dolenjske, gorenjske, koroške, ljubljanske, notranjske, obalne, podravske, prekmurske, posavske, severnoprimorske, vzhodnoštajerske, zahodnoštajerske in zasavske regije. Sedaj bodo pristojna ministrstva pripravila programe odprave posledic škode.