Po besedah direktorja Zavoda za gozdove Slovenije Damjana Oražma cene lesa niso padle takoj po žledolomu, a so skozi vso sezono precej nihale. Zdaj se je trg bolj ali manj stabiliziral, pri čemer so nižje cena lesa pričakovane, saj je ponudba lesne mase še vedno precej večja od povpraševanja.
Cene vrednejšega lesa so se znižale v manjši meri, prav tako na severu države, kjer ga kupujejo Avstrijci, pri manj kakovostnem lesu pa so padci cen večji. Po Oražmovih besedah je o natančnih številkah težko govoriti, ocenjuje pa, da je bil pri manj kakovostnem lesu padec cen do 30-odstoten, pri vrednejših lesnih sortimentih pa od 15- do 20-odstoten.
Uspešna prodaja lesa je sicer v veliki meri odvisna od organizacije odkupa in prodaje. Del promocije in prodaje lesa vsako leto poteka tudi v obliki licitacije vrednejšega lesa, ki poteka vsako leto. Društvo lastnikov gozdov Mislinjske doline in Zveza lastnikov gozdov Slovenije v sodelovanju z Zavodom za gozdove Slovenije od 23. januarja do 2. februarja prihodnje leto v Slovenj Gradcu pripravljata že deveto licitacijo visokokakovostnih lesnih sortimentov; finalni dogodek bo potekal 12. februarja prihodnje leto v Slovenj Gradcu. Glavni namen licitacije je ponuditi najboljšo hlodovino v Sloveniji širokemu krogu zelo specializiranih kupcev, ki jih običajno privabimo iz cele Evrope, pravi direktor zavoda za gozdove. Cene na licitaciji so od deset- do stokrat višje od tistih, ki jih pri redni prodaji običajno dosežejo lastniki gozdov.