Je vaša streha primerna za postavitev sončne elektrarne? Preverite sami!

30. 8. 2021 | Besedilo: P. P. | Fotografije: Enertec

#ZaSončnoPrihodnost, elektrika, Enertec, sončna elektrarna, moja elektrarna

Želite uresničiti premišljeno, okolju prijazno in stroškovno učinkovito naložbo, ki pripomore k samooskrbi? Izberite postavitev sončne elektrarne! Od ideje do izvedbe vas čaka kar nekaj korakov, z novo, inovativno aplikacijo za simulacijo delovanja sončne elektrarne in samostojni izračun pa bo postopek poenostavljen ter pohitren!

Mnogo potencialnih investitorjev meni, da je postopek postavitve sončne elektrarne za samooskrbo zelo zahteven in da je investicija zanje morda previsoka. A vendar to zdaleč ne drži. Pot do učinkovitega izkoristka sončne energije je, če imate ob sebi zanesljivega partnerja, izredno enostavna. V podjetju Enertec, d. o. o., z blagovno znamko Moja elektrarna so izrabo sončne energije približali že več kot 550 uporabnikom. Pred kratkim so predstavili inovativno digitalno rešitev aplikacijo za simulacijo delovanja sončne elektrarne in samostojni izračun sončne elektrarne

Simulator #ZaSončnoPrihodnost, ki je na voljo za uporabnike mobilnih telefonov Android, iOS in Huawei, omogoča prikaz delovanja sončne naprave glede na orientacijo, naklon in mikrolokacijo objekta. Z njegovo pomočjo lahko sami – hitro in enostavno – preverimo, kakšen potencial ima naša streha za postavitev sončnih celic. Hkrati aplikacija omogoča vpogled v višino možnih subvencij, ki so seveda pri tovrstnih investicijah pomembna finančna podpora.


Kakšen potencial ima vaša streha

Slovenija, pregovorno znana tudi kot dežela na sončni strani Alp, spada med bolj osončene evropske države, zato je za postavitev sončne elektrarne primerna vsaka streha. Da pa bo njeno delovanje optimalno, je potrebno pravilno dimenzioniranje. Gre za enega izmed najpomembnejših korakov načrtovanja. Zakaj? Naložba v sončno elektrarno je dolgoročna, njena življenjska doba namreč znaša tudi 30 let. Izbira ustreznih razmer, ki bodo omogočile najboljši izkoristek sončne energije, je zato ključna.

Sončno elektrarno lahko postavimo na streho objekta ali druge večje površine, ki jih najdemo na posestvu. Površina mora biti dovolj velika, glede na količino električne energije, ki jo naše gospodinjstvo porabi. Pri pozicioniranju je treba upoštevati tudi naklon objekta, usmerjenost in stanje strehe ter glede na dane razmere določiti število panelov. Pozorni moramo biti tudi na morebitne ovire – drevesa, dimniki, bližnje stavbe, ki bi lahko povzročale neželeno senčenje.

Z aplikacijo do hitrih odgovorov

Se sprašujete, kakšno sončno elektrarno potrebujete, da boste lahko oskrbeli svoj dom z električno energijo? Simulator #ZaSončnoPrihodnost je kos takšnim izzivom! Aplikacija omogoča simulacijo delovanja glede na orientacijo, naklon in mikrolokacijo objekta ter poda potrebno moč sončne elektrarne. Podatki, ki jih potrebujemo za izpolnitev preprostega in intuitivnega izračuna:

  • mere strehe
  • letna poraba energije (v kWh ali EUR)
  • priključna moč, ki jo najdete na položnici elektrodistributerja
  • tip objekta
  • vrsta kritine
  • fotografije strehe
  • lokacija


Digitalno nad »koronakrizo«!

Simulator #ZaSončnoPrihodnost je izjemno učinkovit odgovor na nove okoliščine, ki so jim bila podjetja izpostavljena ob izbruhu pandemije. Zaustavitev javnega življenja je podjetju Enertec, d. o. o., namreč onemogočila obisk strank in ogled na lokaciji, ki je pri postavitvi sončne elektrarne zagotovo izjemnega pomena. 

»Digitalizacija procesov in aktivna vključitev potencialnih strank sta bili iztočnici, ko smo razmišljali o nadaljnjih korakih. Simulator #ZaSončnoPrihodnost je rešitev, ki združi oboje – vsakdo, ki razmišlja o sončni naložbi, lahko zgolj z mobilnim telefonom hitro in enostavno preveri, ali njegov objekt ustreza pogojem za postavitev sončnih celic,« razlaga Igor Kozar in dodaja: »Aplikacija pa ni uporabna zgolj v fazi načrtovanja sončne elektrarne, temveč bo vaš redni spremljevalec tudi po njeni postavitvi. V prihodnosti bo namreč omogočala tudi spremljanje in nadzor delovanja naprave ter identifikacijo in odpravljanje napak v delovanju, seveda na daljavo!«




Naj bo načrtovanje sončne elektrarne odslej tudi v vaših rokah! Simulator #ZaSončnoPrihodnost je bil med uporabniki zelo dobro sprejet. Preizkusite inovativno aplikacijo tudi vi! 




Naročnik oglasne vsebine je Enertec, d. o. o.,

Deli na facebooku

Deli na drugih omrežjih

Or use your account on Blog

Error message here!

Hide Error message here!

Forgot your password?

Or register your new account on Blog

Error message here!

Error message here!

Hide Error message here!

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link to create a new password.

Error message here!

Back to log-in

Close
Več informacij DELOINDOM Logo

Zakaj imamo v uredništvu Dela in dom radi piškotke?

S potrditvijo piškotkov nam omogočate uporabo analitičnih orodij, s katerimi izvemo, kaj radi berete in česa ne. Želimo ustvarjati kakovostne vsebine, ki jih boste z veseljem prebirali, zato vas prosimo, da potrdite piškotke na spletnih mestih Dela d.o.o.

ZAVRNI STRINJAM SE
newsletter
deloindom logo

Prijavite se na e-novice in bodite na tekočem!

Nadaljuj na prijavo >
newsletter
deloindom logo

Naročite se
na DELOINDOM

NAROČI SE