Za vsak material ponujajo proizvajalci posebna čistila, zato se je o načinu čiščenja in vzdrževanja dobro pozanimati že ob nakupu. Vrtno pohištvo je zasnovano tako, da je vzdrževanje čim lažje.
Pohištvo iz tikovine lahko ostane na prostem brez posebnega vzdrževanja. Madeže spere kar dež ali pa jih odstranimo z vodo ali blago milnico. Če želimo ohraniti živahno izvirno barvo lesa, so na voljo olja in premazi. Površina tikovine je naravno bogata s smolo, ki oksidira v stiku z zrakom in tako zavaruje notranji del lesa. To ji daje prijeten srebrno siv odtenek. Vendar je pri lesu vedno mogoče obnoviti izvirno barvo. Pohištvo očistimo z vodo, ga dobro posušimo in navlažimo z nekaj kapljicami tikovega olja. To je treba narediti v senci ali vsaj v oblačnem vremenu, da preprečimo madeže drugačne pigmentacije.
Kovinsko in pleteno pohištvo preprosto obrišemo z vlažno krpo in tako odstranimo sledove dežja in žuželk. Vrtne garniture iz kovine so običajno obdelane s posebnim postopkom lakiranja in barvanja, ki preprečuje rjavenje. Kovina je, podobno kot plastika, preprosta za vzdrževanje. Zadostuje, da jo obrišemo z vlažno krpo. Sčasoma pa lahko barvane kovinske vrtne garniture na soncu popokajo, v tem primeru jih obnovimo z brušenjem in barvanjem.
Podobno je z vrtnim pohištvom iz umetnih mas, ki prav tako ne potrebuje posebnega vzdrževanja. Dovolj je, da ga očistimo z vlažno krpo, lahko z blagim čistilom.