Uvodno besedo letošnjega posveta, ki se začne ob 9. uri, bosta imela predsednik SLOSE Marko Umberger, ki bo spregovoril o tem, zakaj v Sloveniji še vedno projektiramo energijsko potratne stavbe, in direktor avstrijskega združenja za pasivno gradnjo (IG Passivehouse) Günter Lang, ki bo predstavil nove smernice pri načrtovanju in gradnji pasivnih stavb.
V nadaljevanju bodo sledile predstavitve posameznih družinskih dobrih nizkoenergijskih in pasivnih hiš ter javnih pasivnih stavb, kot sta na primer vrtec Jelovica v Šentruperu in poslovni objekt Kobra v Šentjerneju. Besedo bodo dobili projektanti, arhitekti in uporabniki.
Posvet bodo zaokrožili s tradicionalno okroglo mizo, na kateri bodo spregovorili mag. Mojca Vendramin iz Urada RS za makroekonomske analize in razvoj, Marko Umberger iz SLOSE, mag. Andreja Urbančič z Inštirtuta Jožef Štefan - Center za energetsko učinkovitost, mag. Vesna Černilogar iz Eko sklada, dr. Andreja Cirman z ljubljanske ekonomske fakultete in dr. Marijana Šijanec Zavrl iz Gradbenega inštituta ZRMK. Tema in vprašanje, na katerega naj bi strokovnjaki na okrogli mizi odgovorili je: V Sloveniji moramo prenoviti 700.000 stanovanj. Zakaj smo tako počasni?
Vstop na okroglo mizo je brezplačen, na Kubus inženiringu pa prijave za posvet sprejemajo še danes, 20. septembra, in sicer kotizacija znaša 180 evrov in DDV, za študente 60 evrov in DDV, za več udeležencev iz istega podjetja pa so za vsakega naslednjega pripravili desetodstotni popust.
Namen posveta ZEO je spodbujati energijsko učinkovito gradnjo in obnove obstoječih stavb, namenjen pa je strokovni javnosti z vseh področij gradnje ter graditeljem in vsem, ki jih zanima skrbno in učinkovito ravnanje z energijo v stavbah.