»Ta produkt je svetovna inovacija. Gre za dolgotrajno zaščito, brez stranskih učinkov. Zaščitite lahko celoten prostor in ne le posameznih segmentov v okolju. Negativni učinki sevanja se pokažejo z večletno izpostavljenostjo elektromagnetnemu sevanju, zato dajemo možnost posamezniku, da se odloči za dodatno zaščito, neodvisno od vladnih priporočil,« je povedala direktorica Nanotesla instituta dr. Branka Mušič.
Zaščitni premaz je plod triletnega dela, v raziskavo trga in razvoj materiala je bilo vloženih več kot 250 tisoč evrov. »Premaz, kot absorber elektromagnetnega sevanja, lahko uporabi vsak posameznik. Nanaša se na zunanje ali notranje zidne površine. S premazom je mogoče zaščititi posamezne bivalne prostore (npr. otroška soba, spalni prostori) ali stene, obrnjene proti izvoru elektromagnetnega sevanja (bazne postaje). Zanimiv je tudi za zdravstvene ustanove, vrtce, šole ... Premaz je last Heliosa, v koncernu Kolektor pa proizvajamo ključno komponento za njegovo funkcionalnost absorpcije«, je še dodala Mušičeva.
Nanotesla Institut iz Ljubljane je razvojno-raziskovalni center, katerega delovanje z obsežnim strokovnim znanjem je usmerjeno predvsem v nano materiale in kompozite, mikrovalovne aplikacije in magnetizem. Inštitut ima bogato zgodovino v industriji in je izvedel mnoge investicije v opremo. Za potrebe družb znotraj Kolektorja pa Nanotesla Institut razvija hibridne materiale ter tehnologijo brizganja različni plastomagnetnih in elektronskih komponent.