Zvrtati morate luknjo v beton ali očistiti tlakovce pred hišo, pa nimate pravega orodja? Prva ideja je verjetno nakup, po možnosti čim cenejši. Dejansko pa je boljša ideja izposoja orodja, za čas, ko ga potrebujete, svetujejo pri ZPS.
PREBERITE ŠE: KOLUMNA: KO GRADBENI MATERIAL IN ORODJE DOBITA NOGE
Primerjalno ocenjevanje ponudnikov najema ročnega orodja je izvedel Mednarodni institut za potrošniške raziskave (MIPOR), sofinanciralo pa ga je Ministrstvo RS za gospodarski razvoj in tehnologijo. Ocenjevali so ponudbo izposoje orodja in ugotovili, da je ponudnikov dovolj, orodje, ki je na voljo, pa je dovolj kakovostno.
Preverili so možnosti izposoje udarnega vrtalnika ali visokotlačnega čistilnika (povpraševanje so poslali petim ponudnikom) in ugotovili, da je ponudba presenetljivo dobra, orodje, ki je na voljo, pa je dovolj kakovostno. Za enodnevni najem so odšteli 20 evrov (plus varščina, ki znaša od 100 do 250 evrov) in v uporabo prejeli profesionalni model orodja. Več o rezultatih ocenjevanja si lahko preberete na njihovi spletni strani.
PREBERITE ŠE: SAM SVOJ MOJSTER: 5 ORODJI ZA DOMAČE PROJEKTE
Ocenjevalci ugotavljajo, da bi bila ena od rešitev za izposojo orodja tudi širša mreža knjižnic reči - pri nas namreč deluje le ena, v ljubljanskem Savskem naselju. »Če bi bilo tovrstnih »knjižnic« več, bi se lažje odločali tudi za izposojo orodij, ki jih potrebujemo večkrat na leto – denimo škarje za živo mejo, morda celo kosilnica, tako pa je trenutna ponudba bolj primerna za tiste, ki lahko z uporabo orodja počakajo kakšen dan ali teden,« so pojasnili pri ZPS.