5 nezahtevnih rastlin, za katere lahko skrbijo otroci
Vrtnarjenje je zdrava in zabavna aktivnost za otroke vseh starosti. Poleg tega, da čas preživijo na svežem zraku, se naučijo novih spretnosti, spoznavajo naravo in okolje ter se učijo o čudežu, ko iz semena zraste rastlina.
Vrtnarjenje in interakcija otrok z naravo spodbujata kreativnost, saj med sajenjem in sejanjem spoznajo, da lahko sami pridelajo hrano. A še preden jim uredite gredico na vrtu, jih lahko prosite, da vam pomagajo pri sejanju cvetlic.
PREBERITE ŠE: IKEA IZVEDLA POSKUS, KAKO ŽALJIVKE VPLIVAJO NA RAST SOBNIH RASTLIN
Dišeči grahor
Dišeči grahor je prekrasna vzpenjavka, ki popestri vsak vrt. Cvetovi so raznobarvni, vse od modre pa do bele. Dišeči grahor zgodaj spomladi posadimo v lonce, nato pa ga prenesemo na grede (lahko ga tudi neposredno posejemo v vrtne gredice).
Trobentica
Otroke lahko zaposlite z negovanjem cvetočih trobentic. Te so primerne tako za vrtove kot lonce. Pazite, da jih boste postavili na pravo mesto, saj potrebujejo prst z dobro drenažo in delno senco.
!!galerija!!
Mačeha
Mačeha je dvoletnica, zato jo sadimo jeseni, razveseljuje pa nas tudi zgodaj spomladi do vročine v poletnih mesecih. Otrokom bodo največ veselja prinesli cvetovi kričečih barv. Sadimo jih v rahlo zemljo z dodanim organskim gnojilom proti koncu septembra ali začetek oktobra in pazimo, da imajo vlažno zemljo vse do zmrzali.
Jagode
Ne le, da imajo lepe bele cvetove, temveč so tudi izredno okusne. Sadike posadimo spomladi ali jeseni, izberemo pa čim bolj sončno mesto. Običajno z jagodami ne bomo imeli veliko dela – če bomo sploh kakšno dočakali in nam jih ne bodo pojedli tisti, s katerimi smo jih posadili.
Sobna praprot
Sobna praprot je zanimiva rastlina, s katero se bodo otroci lahko ukvarjali vse leto in jim bo hkrati čistila zrak v sobi. Postavimo jo na svetlo mesto. Poleti jo zalivamo od 2- do 3-krat tedensko, pozimi pa od 1- do 2-krat tedensko. Da bo veselje otrok še večje, pa jo vsak dan rosimo.