Sivko je treba v sredini avgusta obrezati za dobro tretjino, in sicer odstranimo vsa odcvetela stebelca in konice poganjkov. Tako bodo grmi ostali kompaktni, po potrebi pa jih lahko režemo še močneje, če so grmički razpotegnjeni in z njihovo obliko nismo zadovoljni.
Poskrbimo tudi za oporo jesenskim astram, da ne bodo ob prvem močnejšem deževju polegle. Za to lahko uporabimo tudi leskovo ali drenovo tanjšo palico, ki jo upognemo in povežemo v obroč, tega pa pritrdimo na oporno palico. Takšna opora bo učinkovita in nevidna, saj se bo izgubila v gosti rasti aster.
Za oblikovanje živih mej, zelenih krogel in drugih rastlin se odločamo v oblačnem vremenu, da se ne ožgejo tisti deli, ki so bili pred rezanjem zavarovani z rastjo. Proti koncu meseca bomo lahko začeli saditi iglavce in druge zimzelene rastline, ki se bodo do zime privadile na novo rastišče.
V tem času lahko tudi delimo in presajamo trajnice, ki jim pred tem odstranimo cvetove, za to pa izberemo dneve pred napovedanimi padavinami. Z deljenjem in presajanjem bomo rastline tudi pomladili in spodbudili k ponovni mladostni rasti in bogatemu cvetenju v prihodnjem letu.
V suhem in sončnem avgustu je treba trato še vedno redno zalivati, da bo ostala lepa in zelena, proti koncu meseca, če bo le kaj več dežja, pa bo njena rast spet močnejša.