Kljub vročini z zalivanjem nikakor ne smemo pretiravati, in če opazimo znake, kot so plutaste tvorbe na pelargonijah ter rjavenje in odpadanje listja, je prav verjetno, da svoje cvetje utapljamo. Rast trate se bo zaradi manj pogostih padavin prav gotovo upočasnila, zato bomo manj zaposleni s košnjo, ne pa tudi z zalivanjem. Da bo ostala lepa in zelena tudi v vročem poletju, jo moramo redno in pravilno zalivati, pri tem pa ni toliko pomembna pogostost kot količina posameznega zalivanja. Pri večkratnem površnem zalivanju razvijejo rastline plitek koreninski sistem in so občutljivejše, manj pogosto, a obilnejše zalivanje pa sproži globlje in boljše razpredanje koreninskega sistema, zato so travne rastline odpornejše in samostojnejše. Ob vsakem zalivanju mora biti dobro namočena vsaj 15 cm globoka plast zemlje, zalivamo pa vsak teden.
Ponekod so se letos močneje razmnožile miši, ki lahko naredijo škodo tudi na vrtu. Kjer smo jih opazili v večjem številu, jim nastavljamo strupene vabe, kar je sicer krut, a učinkovit način za zmanjšanje njihove populacije.
S prvimi plodovkami se je začelo tudi tisto pravo poletje. In čeprav je čas dopustov, tudi takrat, ko bomo zdoma, ne smemo pozabiti na vrt. Za skrb zanj prosimo nekoga, ki mu lahko zaupamo svoje rastline, medtem ko bomo brezskrbno uživali na zasluženih počitnicah.