
Temperatura: od 18 do 30 °C (pod 18 °C škodljiva predvsem v času oblikovanja cvetnih popkov). Preprečite mrzel prepih. Svetloba: mesto v bližini okna, toda ne na neposredni sončni svetlobi (senčenje z zaveso, drevo pred oknom).
Pogostost zalivanja: bolj ko rastejo listi, daljši ko je dan in bolj ko je toplo, pogosteje zalivamo (poleti enkrat na teden, pozimi na 14 dni).
Način zalivanja: zalijemo temeljito, najbolje je lonček postaviti v posodo z vodo, da se lubje napije, po največ nekaj urah vso vodo odlijemo. Več časa korenine ne smejo stati v vodi, ker zgnijejo. Zelene korenine v lončku so znak, da je vode dovolj, če posivijo, falenopsis zalijemo.
PREBERITE ŠE: Orhideje: žejne zračne vlage
Sušenje listov: rumenečih listov ne režemo, dokler ne odpadejo ali se povsem posušijo. Orhideja iz njih črpa nakopičeno hrano in vodo.
Cvetno steblo po cvetenju: ne režemo ga, dokler je zeleno in sočno, saj je velika verjetnost, da bo rastlina iz njega spet zacvetela (pocvitanje). Dobro oskrbovane orhideje pocvitajo tudi takrat, ko se razvija novo cvetno steblo.
PREBERITE ŠE: Orhideje zacveto pozimi
Dojenček na cvetnem steblu: nova rastlinica zraste na njem, če je orhideja močna, a ni ohladitve, ki bi izzvala nastanek novega cvetnega stebla. »Dojenčka« lahko posadimo v nov lonček.
Presajanje: ponavadi dve leti po nakupu, ko se lubje izčrpa in razpade. Odstranimo stari substrat, tudi izmed korenin, porežemo vse rjave korenine, suha cvetna stebla in suhe liste. Če se je rastlina z zdravimi koreninami zelo razrasla, kupimo za 2 cm večji lonček.