Teloh je eden prvih cvetočih darov narave, ki nas razveseljujejo v času najkrajše noči, njihove cvetne popke poznavalci izbrskajo iz listne zastirke že decembra in nam jih na tržnici ponujajo v ljubkih šopkih. Medtem ko si lahko v vrtnarijah s trajnicami priskrbimo široko paleto domačih in tujih botaničnih vrst telohov, pa tudi požlahtnjenih križancev v široki paleti barv in velikostih cvetov, nas v predbožičnem času vabijo telohi iz cvetličarn. Večinoma gre za črni teloh v dekorativnih lončkih, ki je bolj namenjen sezonskemu okrasu kot sajenju v vrt.
Telohi so zimzelene rastline, zato se listi ohranijo tudi čez zimo, vendar je za zimske praznike marsikje navada, da jih, ko se iznad tal dvignejo prvi cvetni popki, porežejo. Najbolj zato, da pride nežna belina telohovih cvetov še bolj do izraza, malo pa tudi zato, da jih ne bi v vlagi napadle nelepe bolezenske pege (to velja za rastline, posajene na prostem). Na pomlad listi ponovno poženejo.
Sezonskemu prazničnemu okrasu doma namenjeni telohi prihajajo večinoma iz rastlinjakov, zaradi česar so manj trpežni od sadik, vzgajanih za nasade trajnic. Ulončenim telohom v zaprtih prostorih najbolj ustrezajo zelo hladne veže ali drugi prostori, kjer zrak ni suh. Tudi močnega sonca ne marajo. Substrat mora biti vedno nekoliko vlažen. Tu bo cveteli tudi več mesecev, vse do pomladi, ko jih lahko posadimo na polsenčno vrtno gredo. Pomembno je, da je substrat, v katerem rastejo, ves čas rahlo vlažen. Rumenenje listov je znamenje, da so preveč zaliti. Če želimo, da nam bo presajeni teloh iz lončka pozneje uspeval na vrtu, ga nikar preveč ne izčrpajmo z neustreznimi razmerami v stanovanju. Pri presajanju v cvetlično korito na prostem ali na gredo poskrbimo za zelo odcedno prst, zaželena je drenaža. Plast dobrega substrata naj ne bo preplitva, saj ima teloh globoko korenino. Vedeti moramo, da potrebujejo tako presajene rastline veliko časa za aklimatizacijo, zato bodo morda bogato cvetele šele čez nekaj sezon. Če se odločimo, da jih bomo še kakšno leto obdržali v loncu, jih moramo pognojiti bogateje kot tiste na vrtu in redno zalivati.