Taščin jezik (Sansevieria trifasciata) – Prenese tudi bolj suh zrak. Potrebuje zelo malo zalivanja, da voda v zemlji ne bi zastajala, ji namenimo prst za kaktuse. Pozimi jo v centralno ogrevanih prostorih zalivamo na tri tedne, poleti tedensko. Dobro prečiščuje zrak.
Hišna sreča (Soleirolia soleirolii) – Ustreza ji svetel, zmerno topel prostor (okrog 18˚C), ne sme pa biti neposredno izpostavljena soncu. Če je svetlobe premalo, se presledki med lističi povečajo, zaradi česar ni več lepa. Rada ima zelo vlažno prst, zalivamo jo v podstavek, v katerem naj vedno ostane nekaj vode. Zalivanje v grmiček bi povzročilo plešasto mesto.
Luskasta praprot (Nephrolepis exaltata) – Dobro čisti zrak. Težko prenaša nizko zračno vlago. Priporočljivo je vsakodnevno rosenje z mehko vodo, če jo imamo v viseči košari, drugače pa jo lahko postavimo na podstavek z vlažnim peskom. Ne mara direktnega sonca.
Navadni gumovec (Ficus elastica) – Navadni sobni fikus velja za precej trdoživo rastlino, potrebuje čim bolj ustaljene razmere, zato ni priporočljiva poletna selitev na prosto. Temperatura ne sme pasti pod 16 ˚C, vsem vrsta prija pršenje z mehko vodo. Čez poletje, ko poganjki močno rastejo, se prst ne sme presušiti, pozimi ga tudi v ogrevanih prostorih minimalno zalivamo. Redno brišemo liste.
Tilandzija (Tillandsia) – Poleg talno rastočih tilandzij poznamo tudi priraslike, ki v naravi rastejo na tropskih drevesih. Takšna je tudi siva tilandzija na fotografiji, katere koničasti listi v času cvetenja pordečijo. Potrebujejo zelo vlažen zrak in stalno temperaturo vsaj 20 ˚C. Pritrdimo jo lahko na mrtve drevesne veje. Moramo jo redno pršiti, s pršenjem jo tudi gnojimo.