K skrbi za sobne rastline sodi tudi občasno presajanje. Čeprav lahko večino sobnih rastlin presajamo skozi vse leto, je najboljši čas za to zgodnja pomlad, ko rastline vstopijo v obdobje intenzivne rasti. V tem času so rastline bolj odporne in se hitreje prilagodijo novemu okolju. In čeprav presajanje v poletnih mesecih ni prepovedano, je poletje stresno za rastline zaradi vročine in suše, zato je priporočljivo, da ga izvedemo v zmernejših mesecih. Jesen in zima, ko večina rastlin počiva, za presajanje najmanj primerna. Rastline namreč v tem obdobju upočasnijo rast in potrebujejo več časa za prilagoditev.
Pri presajanju pa je potrebnega tudi nekaj znanja, saj se moramo zavedati, da je lonček, v katerega posadimo rastlino, njen dom, ki ji mora biti udoben, ima v njem dovolj prostora in ustrezne pogoje. V lončkih se ne sme zadrževati voda, saj to lahko povzroči gnitje korenin. Da se temu izognemo, moramo poskrbeti za ustrezno odtekanje vode oziroma drenažo.
Po zgledu Instagram videa lahko za odtekanje vode in zračenje korenin poskrbimo s preprostim trikom. Potrebujemo le majhen plastičen lonček, v katerem navadno kupimo sadike. Vanj zvrtamo nekaj lukenj, nato pa ga, narobe obrnjenega, postavimo na dno lončka, v katerega želimo posaditi rastlino. Okrog njega nasujemo zemljo in kamenje. Šele nato v lonec postavimo še rastlino.
Po presajanju rastlina potrebuje nekaj časa, da se prilagodi novemu okolju. V tem obdobju je pomembno, da ji zagotovimo optimalne pogoje za okrevanje. Postavite jo na mesto z zmerno svetlobo in pazite, da ne bo izpostavljena neposrednemu soncu, dokler se popolnoma ne prilagodi. V prvih tednih po presajanju rastlino zalivajte zmerno, da preprečite morebitno prekomerno zalivanje, ki lahko privede do gnitja korenin.