Zunanje gredice bodo v stanovanju zamenjali prostorni zabojniki, lončki in korita. Namestite jih v prostor, kjer je največ sončne svetlobe, več svetlobe dnevno, tem bolje. V majhnih stanovanjih brez balkonov, teras in niš je najbolj optimalen prostor okenska polica. Za enakomerno rast vsake nekaj dni obrnite lonček ali korito, tako da je rastlina deležna enakomerne svetlobe.
Za začetek si naredite seznam zelenjave, ki jo želite posaditi. Glede na to, da boste imeli na razpolago omejen prostor, izberite preudarno. Izberite tisto zelenjavo ali zelišče, ki ga najpogosteje uživate in ki je najbolj enostavno za vzgajanje. Na trgu je na voljo veliko vrst mini oz. male zelenjave, kot so češnjev paradižnik, čili ali mini paprike, med vrstami solat sta zelo primerni berivka in rukola. Izberite glinene lončke, saj so njihove stene prepustne za vlago, zaradi česar se zmanjša nevarnost prenamočenosti zemlja in gnitje korenin, lažje pa preverimo tudi vlažnost zemlje. To storimo s preprostim trkanjem ob lonček, če je zemlja suha bo zvok zazvenel bolj votlo, v nasprotnem primeru bo zvok bolj zamolkel. Uporabite lahko tudi lesene zaboje, stare sodčke ali pa celo pletene košare.
Mnogi menijo, da je vzgajanje zelenjave v stanovanju precej težko opravilo, vendar pa ima tudi nekaj prednosti. Pridelki ne morejo zamrzniti, izognete se puljenju plevela, močnemu vetru in požrešnim godalcem, ki bi si pridno izborili vašo zelenjavo. Zelenjava, ki raste v notranjih prostorih potrebuje skrbno zalivanje, saj je to njen edini vodni vir.