Pri Kalii, kjer ga slovenskim kupcem ponujajo pod blagovno znamko Seer Rockdust, ga priporočajo tako za obogatitev zemlje pri zelenjadnicah, sadnih kot okrasnih rastlinah, zanj pa so pridobili tudi potrdilo inštituta za ekološko kmetijstvo pri Fakulteti za kmetijstvo in biosistemske vede na Univerzi v Mariboru, da je skladen z zahtevami, ki veljajo za ekološko pridelavo.
Vulkanski prah, ki ga kopljejo pod Škotskim višavjem, vsebuje več kot dve tretjini mineralov iz periodičnega sistema, zato obogati prst z minerali in elementi v sledovih, ki jih je intenzivna pridelava iz nje izčrpala, poveča pa se tudi število mikroorganizmov v tleh. S temi pripomore k izboljšanju rodovitnosti tal, kakovostnejšemu pridelku in odpornosti rastlin, pravijo.
Ali obnavljanje rodovitnosti in strukture zemlje s tem izdelkom morda pomeni, da kolobarjenje na vrtu ni več nujno, smo vprašali strokovnjake Kalie. » Kljub njegovi uporabi je kolobarjenje na vrtu še vedno potrebno, saj z njim med drugim preprečimo razširjanje bolezni in škodljivcev. Kolobarimo tudi zato, da se ohranja dobra struktura zemlje. Vrtninam, ki zemljo močno izčrpajo, namreč sledijo tiste, ki jo s svojimi koreninami dobro rahljajo in prinesejo na površje hranila, ki so se izprala v globlje plasti. Je pa učinek pripravka na rast in razvoj rastlin včasih viden šele po nekaj mesecih in je odvisen tudi od tega, koliko mikroelementov in deževnikov imamo v prsti,« pravi Magda Ažbe iz Kalie.
Po besedah dr. Martine Bavec s katedre za ekološko kmetijstvo, pridelovanje poljščin in vrtnarstvo Inštitut za ekološko kmetijstvo konkretnega izdelka ni preskušal, na podlagi dokumentacije, s katero je opremljen, in poročil o njegovi uporabi na britanskem in še nekaterih drugih trgih pa je presodil, da sestavine v njem niso v nasprotju z zahtevami, ki veljajo za ekološko kmetovanje.