S sliko o tem, da mačke pijejo mleko, se soočimo že v otroštvu. V resnici starejše mačke ne prebavljajo laktoze. Mladički v svojem prebavnem sistemu sicer imajo encime, ki jim pomagajo prebaviti mleko, a še to zgolj mačje mleko (in ne kravjega). V mačjo prehrano ne vključujte mlečnih izdelkov, saj tudi če bodo videti zadovoljne ob pitju mleka ali jogurta, tega ne bodo prebavile oziroma bodo imele prebavne težave.
Mačke večino dneva prespijo, a zato še niso nočne živali. Ko se naspijo, postanejo lačne in se odpravijo na lov. Po lovu so spet utrujene in pripravljene na spanje.
Mačke so najbolj aktivne zjutraj. Ker vedo, da jih bo lastnik nahranil, ga morajo zbuditi – tudi če se tega lotijo ob 4. uri zjutraj.
Prav tako ne velja, da mačke odlično vidijo v popolni temi. Njihove oči jim pomagajo videti v temi, vendar ne v popolni – še vedno potrebujejo malo svetlobe.
Vse mačke niso goreče sovražnice vode. Kopanja sicer ne marajo pretirano, saj jim občutek mokrega kožuha ni všeč, a to ne pomeni, da vodo sovražijo. Nekatere mačke jo obožujejo in svoje lastnike spravljajo ob živce, ko bi se jim rade pridružile pri prhanju.
PREBERITE ŠE: 7 PASEM MAČK, KI IMAJO VODO RAJE KOT DRUGE
Ne drži. Mačka svojega lastnika vidi kot vir hrane, njegova hiša pa je udobna in varna. Mačka bi brez težav zamenjala lastnika, če bi se pri nekom drugem počutila bolje.
Črne mačke največ nesreče prinesejo same sebi. Pogosto jih namreč nihče noče posvojiti, zato dolgo ostanejo v zavetišču – v primerjavi z mačkami drugih barv. Črne mačke ne prinašajo nesreče ljudem. So pa pogosto zelo zgovorne in zato ustrezajo vlogi spremljevalk čarovnic iz pravljic.
Dojenčki imajo drugačen vonj od ljudi, na katere so mačke navajene. Poleg vonja po plenici, mleku, izbljuvkih so dojenčki nepredvidljivi. Njihovi gibi so drugačni, prav tako se od odraslih ljudi razlikuje po oglašanju in grimasah. Zato se jih mačke izogibajo oziroma se ob njih vedejo drugače.