Barbra Streisand, ki je svojo psičko Samantho oboževala, je mislila, da bosta klona taka kot njuna »mama«, a je kmalu ugotovila, da se je motila. »Imata drugačni osebnosti. Čakam, da odrasteta, da vidim, ali bosta imeli vsaj njene rjave oči in resnobnost,« je dejala igralka.
Po razkritju v intervjuju za revijo Variety, da je klonirala svojo pokojno psičko, se je na družbenih in klasičnih medijih zvrstilo ogromno negativnih komentarjev. Večina se je spraševala, zakaj Barbra preprosto ni posvojila kakšnega zapuščenega psa iz zavetišča, ali pa denar, ki ga je zapravila za kloniranje, podarila kakšni dobrodelni organizaciji.
Kloniranje hišnih ljubljenčkov je v Združenih državah Amerike donosen posel. Teksaška družba ViaGen, edina ameriška družba, ki klonira hišne ljubljenčke, naj bi klonirala že več tisoč psov in mačk. Cena za kloniranje psa je 50 tisoč dolarjev (okoli 40 tisoč evrov), za mačko pa 25 tisoč dolarjev (okoli 20 tisoč evrov). Lastniki hišnih ljubljenčkov se lahko odločijo tudi za »hrambo genskega materiala«, če se še niso odločili, ali bi res klonirali svojega ljubljenčka, pa bi si radi pustili odprta vrata. Za hrambo celic odštejejo 1600 dolarjev. Lastnike med drugim opozorijo, da tudi kloni ne bodo popolne kopije pokojnih ljubljenčkov, saj bodo lahko imeli popolnoma drugačno osebnost, pojasnjuje ameriški veterinar dr. Michael Fox iz Kansasa.