Če vaš kuža neprestano poliva po tleh, ko pije, storite to
Psi včasih v našem domu naredijo pravo packarijo. Ta trik je super, če je vaše stanovanje vedno mokro, ko si kuža privošči malo vode.
Tako kot pri ljudeh, je tudi pri kužkih primerna hidracija bistvenega pomena za zdravje in dobro počutje. Psi so izpostavljeni enakim tveganjem zaradi dehidracije kot ljudje. Simptomi dehidracije pri psih vključujejo suha usta, lepljivo slino, zmanjšano elastičnost kože, letargijo in v hujših primerih kolaps. Redno pitje vode pomaga preprečevati te težave in ohranja psa zdravega in aktivnega.
Večji psi potrebujejo več vode kot manjši, starejši psi pa so lahko bolj nagnjeni k dehidraciji, zato potrebujejo posebno skrb. Povprečna količina vode, ki jo pes potrebuje v dnevu, je odvisna od več dejavnikov, vključno z njegovo velikostjo, starostjo, aktivnostjo in prehrano. Splošno pravilo pravi, da naj bi pes popil približno 50 ml vode na kilogram telesne teže dnevno. To pomeni, da pes, ki tehta 10 kg, potrebuje približno 0,5 litra vode dnevno. Vendar pa so te potrebe lahko večje pri bolj aktivnih psih ali tistih, ki uživajo suho hrano, saj slednja vsebuje manj vode v primerjavi z mokro. Pomembno je, da ima pes vodo vedno na voljo, pa tudi, da posode redno čistimo, da se v njih ne nabirajo bakterije.
Psi seveda ne pijejo tako sofisticirano kot ljudje in navadno se zgodi, da je prostor, kjer stoji pasja posoda z vodo, čisto moker. Kužki pogosto v tekočino namreč namočijo cel gobček, s katerega nato pošteno kaplja, ko zaključijo s pitjem. Da se to ne bi dogajalo, se je uporabnik družbenih omrežji domislil zanimivega trika. Pripravil je prav poseben pitnik za psa, ki preprečuje, da bi se voda polivala okrog posode, hkrati pa skrbi za dodatno dekoracijo prostora.
Takšen pitnik kot si ga lahko ogledate v zgornjem videu, naredimo tako, da v prostor postavimo velik cvetlični lonec primerne višine, da kuža lahko doseže vanj. Lonec napolnimo z vodo, nato pa ob rob posadimo rastline, ki imajo rade vlago. Pazimo, da nobena od njih ni strupena. Nato v sredino postavimo posodo z vodo. Tako bomo poskrbeli, da se bo voda, ki se pri pitju cedi čez rob posode, ujela v lonec z zemljo. Prav tako bomo v prostoru pridobili oazo rastlin, ki se zaliva skoraj sama in živi v sožitju z našim kužkom.