Društvo za osvoboditev živali in njihove pravice zato Ministrstvu za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano predlaga spremembo pravilnika o cepljenju. Kot pravi varuh pravic živali pri društvu Vlado Began, predlagajo, da se psi proti steklini ne cepijo vsako leto, temveč, če je to sploh potrebno, vsake dve do tri leta – odvisno od cepiva. Predlagajo še, da bi se v Sloveniji odslej uporabljala le tista cepiva, ki zagotavljajo najdaljšo zaščito, saj je v korist psov, da so čim manjkrat izpostavljeni cepljenju.
Na Veterinarski upravi Republike Slovenije (VURS) odgovarjajo, da je po njihovem mnenju s cepljenjem psov v sedaj predpisanih intervalih potrebno nadaljevati, vsaj dokler se ne bo zmanjšala pojavnost stekline tako v Sloveniji kot v širši regiji. Ne glede na to, da država vsako leto namenja velika sredstva za boj proti steklini, se bolezen še vedno pojavlja. Problem je namreč v tem, da se steklina redno pojavlja tudi v sosednjih državah, zlasti na Hrvaškem, ob meji s katero je bilo v zadnjih letih tudi največ odkritih primerov stekline.
Na VURS-u pojasnjujejo še, da so v letu 2011 pričeli izvajati kontrolo imunosti na steklino pri psih, in sicer na vzorcih krvi, s čimer bodo dobili realne podatke o zaščiti psov. Na podlagi teh podatkov naj bi se nato odločili za morebitno spremembo intervala cepljenja.
Vračilo preplačanega denarja
Društvo za osvoboditev živali in njihove pravice poleg naštetega predlaga še, da se vsem lastnikom psov vrne denar, ki so ga morali neupravičeno plačati za vsakoletno cepljenje – za vračilo bi moralo po njihovem mnenju poskrbeti ministrstvo. Le-to se na predlog društva še ni odzvalo.