MeowTalk posname mijavkanje in ga potem poskuša prevesti v človeški jezik. Trenutno je na voljo le 13 prevodov mijavkanja. Med drugim: lačna sem, jezna sem in pusti me pri miru.
Lastniki mačk, ki sčasoma vedno bolj razumejo, kaj jim mačke poskušajo dopovedati, lahko mačjemu oglašanju sami določijo pomen, lahko pa sprejmejo tistega, ki jim ji ga predlaga aplikacija.
PREBERITE ŠE: ZA KRAJŠE VEČERE: 5 ZGOVORNIH PASEM MAČK
Raziskovalci pravijo, da mačke, v nasprotju z ljudmi, nimajo svojega »slovarja«. Nekatere so bolj zgovorne kot druge, njihovo mijavkanje pa je prilagojeno lastniku. To pomeni, da mačka komunicira s svojim lastnikom tako, kot se je naučila od malega.
Cilj avtorjev aplikacije je razviti ovratnico, ki bo mijavkanje simultano prevajala. Glede na to, da so lastniki že navajeni na sporočila svojih mačk, bo tovrstna naprava bolj primerna za sosede ali tiste, ki skrbijo za mačko v času lastnikove odsotnosti. V času socialne distance pa aplikacija, ki jo postopoma nadgrajujejo, razveseljuje uporabnike, ki zdaj s telefoni sledijo svojim ljubljenkam in poskušajo ugotoviti, ali pihanje in godenje res pomeni, da jih imajo rade.
PREBERITE ŠE: 7 NAČINOV, S KATERIMI VAM MAČKE IZRAŽAJO NAKLONJENOST
Kot avtorica članka in lastnica dveh mačk sem porabila precej energije, da bi iz hišnih ljubljenk v enem dnevu "izvlekla"nekaj mijavkov. Mlajši izmed mačkov je izredno nezgovoren, očitno se je odločil, da bo s pogledom povedal vse, kar moram vedeti. Po pestovanju, ki mu gre sicer izredno na živce, je izustil kratek in globok mijavk, ki je po prevodu aplikacije pomenil: »Rad te imam.« V resnici pa mi je sporočil: »Pusti me že pri miru.« Drugi maček se običajno oglasi le takrat, ko je lačen. Tudi tokrat, kot zanalašč ni hotel povedati drugega, kot odgovoriti na moje vprašanje, ali je lačen, s kratkim pritrdilnim in skoraj človeškim: »Da!« Aplikacija njegovega mijavka ni zaznala, zato ne morem ne potrditi ne ovreči, da je v resnici hotel povedati, naj mu že dam jesti.