Posode za pasjo hrano: na to morate biti zelo pozorni

21. 11. 2021 | Besedilo: E. N.

psi, posode, pasje posode, pasja hrana, posoda za psa

Posode za pasjo hrano so lahko leglo bakterij, pravijo raziskave.

Če imate doma hišnega ljubljenčka, imate nekje v stanovanju gotovo tudi prostor, namenjen pasjim posodam. "Jedilnica" vašega kosmatinca pa je lahko pravo leglo bakterij, če v tem kotičku ne skrbimo za ustrezno higieno, pišejo na American Kennel Club. Veste, kako pogosto je treba pomivati pasje posode?

Veliko pasjih lastnikov svojega psa nahrani enkrat dnevno, hrano, ki je kuža ne poje takoj, pa nato pustijo v posodah čez cel dan. Kosmatincem je sicer režim, da lahko jedo, kadar jim ustreza, sicer všeč, a če pomislimo, kaj se lahko zgodi s hrano, ki po več ur čaka na zraku, ugotovimo, da bi bilo morda dobro premisliti še enkrat. Pri shranjevanju ostankov človeškega kosila smo navadno nadvse previdni, da se hrana ne bi pokvarila in podobno bi morali ravnati tudi s pasjo. Tudi v pasjih posodah se namreč lahko razvijejo bakterije. Pravzaprav se bodo tam še mnogo raje in prej. 

Za razliko od človeških krožnikov psi posodo, iz katere jedo, navadno poližejo do čistega in zdi se nam, da bo dovolj, če jo le na hitro oplaknemo s toplo vodo. A to ni najboljša ideja, saj je tudi na videz čista prazna posoda pravzaprav zelo umazana. Pasji smrčki na sprehodih ošvrknejo marsikateri vogal. Prav tako psi s svojimi gobčki v stanovanje prinesejo mnogo nečistoč in ko se z njimi zapodijo v posodo polno hrane, le te prenesejo tudi vanje. Od salmonele do E.coli - vzorci raziskav so v pasjih posodah našli marsikaj. Zato je nujno, da smo pri skrbi za čistočo posod nadvse dosledni, predvsem pa pazimo, da pasja posoda ne pride v stik z našimi živili.


Najboljša je kovinska posoda

Delo si lahko malce olajšamo že z izbiro prave posode ob nakupu. Odsvetujemo plastične posode, ki se jih lahko bakterije odlično oprimejo in v njih celo preživijo. Najbolje je, da se v trgovini odločite za kovinske sklede, ki bodo za ustrezno vzdrževanje higiene najustreznejše. Tudi keramične bodo v redu, a le, dokler ne razpokajo. Potem jih je treba zavreči in zamenjati z novimi. Kako pa je s čiščenjem?

Posode je treba po vsakem pasjem obroku nujno oprati z detergentom in gobico za pomivanje posode, ki naj bo seveda strogo ločena od tiste, ki jo uporabljamo za posodo ljudi. Po pomivanju pa je zelo pomembno tudi, da ustrezno razkužite korito. Poškropite ga z dezinfekcijskim sredstvom in izperite. In ko smo ravno pri razkuževanju. Tudi pasje posode je potrebno vsake toliko temeljito razkužiti. Priporočljivo je, da jih dezintificirate enkrat tedensko. Če psa hranite s surovo hrano, jih z razkužilom ali alkoholom poškropite raje vsakodnevno. Nato pa jih izperite še s toplo vodo, da sredstva ne bi dražila pasjih smrčkov.

Deli na facebooku

Deli na drugih omrežjih

Or use your account on Blog

Error message here!

Hide Error message here!

Forgot your password?

Or register your new account on Blog

Error message here!

Error message here!

Hide Error message here!

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link to create a new password.

Error message here!

Back to log-in

Close
Več informacij DELOINDOM Logo

Zakaj imamo v uredništvu Dela in dom radi piškotke?

S potrditvijo piškotkov nam omogočate uporabo analitičnih orodij, s katerimi izvemo, kaj radi berete in česa ne. Želimo ustvarjati kakovostne vsebine, ki jih boste z veseljem prebirali, zato vas prosimo, da potrdite piškotke na spletnih mestih Dela d.o.o.

ZAVRNI STRINJAM SE
newsletter
deloindom logo

Prijavite se na e-novice in bodite na tekočem!

Nadaljuj na prijavo >
newsletter
deloindom logo

Naročite se
na DELOINDOM

NAROČI SE