Mačje kavarne niso ideja, ki bi zrasla na zelniku lastnikov Cat Caffeja v Ljubljani, temveč se je pojavila leta 1998 na Tajvanu. Največje navdušenje nad tovrstnimi lokali pa je na Japonskem, kjer imajo samo v Tokiu na stotine mačjih lokalov. Donosni poslovni model se je nato razširil še v London, Berlin, Pariz in na Dunaj.
Mačje kavarne naj bi ponujale sproščajoče kotičke v stresnih in napornih življenjih, ki jih živijo sodobni ljudje. Božanje mehkega mačjega kožuha pa naj bi sprostilo tudi tiste najbolj raztresene.
Cat Caffe ostaja v Zagrebu
Lani oktobra so podoben lokal odprli tudi v Zagrebu. V sicer bolj prostorni kavarni, kot je ljubljanska živi sedem štirinožnih kosmatink, ki so jih posvojili iz zavetišča Faun Kutina. Njihov cilj je tudi promocija posvajanja živali iz zavetišč.
V nasprotju z mačkami psi ponavadi ne živijo v zaprtem okolju, zanje zato odpirajo posebne bare, kjer se lahko okrepčajo skupaj s svojimi lastniki. V hrvaški Crikvenici so tako odprli Monty's Dog Beach & Bar kjer psom strežejo sladoled, pivo in pasji čips.
Po pasji burger v Domžale
Trendu poslastic za pse so se pridružili tudi v restavraciji Stara fabrka v Domžalah, kjer pripravljajo pasje burgerje. Ti so narejeni iz psom prijaznih sestavin: govedine, tunine, korenja, solate in so zelo malo začinjeni.