Nekateri psi so pred hudim mrazom zaščiteni z debelim kožuhom, tisti s krajšo dlako in manjši psi, pa so bolj občutljivi in hitreje izgubljajo toploto. Zaščitimo jih lahko s toplimi zimskimi plašči in posebnimi copatki, ki jih bodo ščitili pred soljo za posipanje. Skrb za pasje tačke pozimi je izredno pomembna, saj s tem preprečimo boleče ranice in psu omogočimo, da ostane aktiven tudi v mrzlih dneh.
PREBERITE ŠE: Nepremočljive pasje pajkice ščitijo pred blatom, snegom, soljo in umazanijo
Sredstva proti zmrzovanju
V garaži ali kjerkoli, kjer se giba pes, moramo z vidnega in dosegljivega mesta odstraniti sredstva proti zmrzovanju. Za pse so namreč izredno škodljiva. Zaužitje že manjše količine lahko povzroči bruhanje, drisko ali težave z ravnotežjem. Če sumite, da je vaš pes zaužil nevarno snov, ga nemudoma odpeljite na pregled k veterinarju.
Če boste sredstva proti zmrzovanju uporabljali na svojem dovozu, se prej pozanimajte, katera niso škodljiva hišnim ljubljenčkom in drugim živalim.
Muce in avto
V zimskih dneh ne pozabite tudi na mačke, ki pogosto zlezejo pod pokrov avtomobilskega motorja, da bi se pogrele. Preden se odpravite od doma, z roko pobobnajte po avtu ali potrobite.
PREBERITE ŠE: Hišni ljubljenčki: Pasja zima naj bo prijetna
Nekateri psi izredno uživajo v skakanju po snegu. Če je ta globok, ga ne spuščajte s povodca. V globokem snegu vam lahko hitro izgine iz vidnega polja (sploh, če je bele barve).
Na dvorišču psu očistite potko, po kateri bo lahko prišel do prostora, kjer običajno opravi potrebo.
Voda, hrana, zavetje
Hišni ljubljenčki, ki pozimi veliko časa preživijo zunaj, potrebujejo več hrane. Redno pregledujte tudi, ali mu morate doliti vodo v skledo – če stoji zunaj, pa pazite, da voda ne zmrzne.
Če vaš pes živi zunaj, potem mu morate urediti ustrezno zavetje, v katerega se bo lahko skril pred mrazom. Poskrbite, da ne bo ležal na tleh in da mu bo toplo.