Osemindvasetminutni film obravnava problematiko volka v Sloveniji in dejavnosti, ki so v okviru projekta LIFE+ Varstvo in spremljanje varstvenega statusa populacije volka v Sloveniji – SloWolf potekale zadnja štiri leta. V njem se je z raziskovanjem slovenskih volkov ukvarjalo 14 raziskovalcev. Film predstavlja spoznanja, do katerih so prišli v raziskavah na terenu, ekologijo volka, njegovo vlogo v ekosistemu ter konflikt med volkom in človekom. Film prikaže tudi delo, ki so ga opravili raziskovalci, od zbiranja podatkov pri delu na terenu, vzpostavljanja učinkovitejšega varovanja pašnih živali do dela z različnimi interesnimi skupinami ljudi, kot so rejci drobnice, lovci in upravljavci populacij prostoživečih živalskih vrst.
V 19. in 20. stoletju so volka iztrebili iz celotnega osrednjega in severnega dela Evrope. V zadnjih dveh desetletjih se populacije naravno širijo ter ponovno pojavljajo na območjih, kjer so že izumrle. Danes so najbolj številčni v Romuniji, Bolgariji, na Poljskem, v manjšem številu jih najdemo na Iberijskem polotoku, Skandinaviji, Italiji in Franciji. V Alpah se pojavljajo le občasno, zaradi česar je ohranitev volkov v Sloveniji velikega pomena za širitev v ta prostor. Pri nas je populacija volkov stabilna predvsem zaradi zaledja Dinarskega gorstva, kjer živi močna populacija.
Projekcija filma bo v četrtek, 12. decembra, ob 18. uri v predavalnici Botaničnega vrta na Ižanski cesti 15 v Ljubljani ob 18. uri.