Arhitektova vizija o lebdečih objektih nad mestom se trenutno zdi za lase privlečena, a Georges Kachammy verjame vanjo, poroča CNN. Prepričan je, da njegova ideja ni znanstvena-fantastika in da uresničenje vizije ni tako oddaljeno.
Z lebdečimi strukturami se je začel ukvarjati kot študent arhitekture na Japonskem. Najprej je oblikoval prototip lebdečega objekta, ki je bil samo deset centimetrov dolg, njegov novi prototip meri že dva metra. Lebdi s pomočjo magnetov, s katerimi oblikujejo tudi nove lebdeče mestne vlake, ki bodo izredno hitri in neslišni.
PREBERITE ŠE: Twist je hibrid - je most, muzej in stavba, v kateri lahko bivamo
Kachammy pri izdelavi svojih objektov uporablja ultra lahke plastične materiale. Z njimi namreč lahko objekt poveča in hkrati ne preseže teže, ki jo je z magnetom moč dvigniti. Po njegovem mora zgolj najti ravnotežje med težo arhitekture in močjo tehnologije.
Prednosti lebdeče arhitekture so številne. Med drugim bi omogočila bolj učinkovito urbano načrtovanje, zahtevala bi manj gradnje in bi manj obremenjevala zelena območja v mestu, saj bi jih v primeru lebdečih konstrukcij lahko povečali in razširili. Poleg tega bi bile lebdeče stavbe odporne proti poplavam in potresom.
PREBERITE ŠE: VIDEO: Novo kitajsko letališče v obliki morske zvezde
Kachaamyjevi cilji za prihodnost se vrtijo okoli oblikovanja objekta, ki bo primeren za bivanje. Strokovnjaki pravijo, da magneti lahko dvignejo samo določeno težko. Trenutni t.i. lebdeči objekti so dvignjeni le nekaj centimetrov nad bazo, čeprav Kachaamy v svojih skicah riše stavbe, ki bi bile dvignjene visoko nad mesto.