17. 2. 2022 | Besedilo: A. Z.
domovi slavnih, Tadao Ando, Kengo Kuma, Kim Kardashian, japonska arhitektura
Kim Kardashian najela slavna japonska arhitekta
17. 2. 2022 | Besedilo: A. Z.
domovi slavnih, Tadao Ando, Kengo Kuma, Kim Kardashian, japonska arhitektura
Priznana japonska arhitekta Tadao Ando in Kengo Kuma bosta zasnovala dve novi hiši za zvezdnico resničnostnih oddaj Kim Kardashian.
S Pritzkerjevo nagrado nagrajeni japonski arhitekt Tadao Ando snuje hišo za Kim Kardashian v Palm Springsu. Kot je pojasnila v nedavnem intervjuju za revijo Vogue, bo hiša v Palms Springu betonska, v sivih odtenkih in zenovska. Po novem je namreč zvezdnica resničnostnih šovov navdušena nad arhitekturo, zlasti japonsko.
Počitniška hiša ob jezeru
Prav tako priznani japonski arhitekt Kengo Kuma, ki je med drugim zasnoval nacionalni olimpijski stadion v Tokiu, ki je bil prizorišče poletnih olimpijskih iger, pa bo zanjo ustvaril hišo iz stekla in lesa, na skrivni lokaciji v bližini jezera, kjer Kardashianova običajno preživlja dan neodvisnosti, ki je vsako leto 4. julija.
PREBERITE ŠE: Leseni plohi sredi dizajnerske trgovine
Velikana sodobne arhitekture
Tadao Ando, eden izmed velikanov sodobne arhitekture, je arhitekt samouk, ki nima formalne izobrazbe. Vsega, kar zna, se je naučil sam. Svoj arhitekturni biro je ustanovil leta 1968. Njegov arhitekturni jezik združuje japonsko tradicijo in sodobni evropski način gradnje. Beton je postal njegov zaščitni znak. Poleg tega je glavna sestavina v njegovi arhitekturi svetloba, za katero je prepričan, da je bistvo vsega. Leta 1995 je prejel Pritzkerjevo nagrado, denar, ki ga je z nagrado preje, pa je v celoti namenil sirotam, ki so v potresu istega leta v Kobeju izgubili starše. Njegov opus je ogromen, pogosto ga najemajo tudi slavni naročniki, za svoje delo pa je prejel tudi številne nagrade v domači Japonski kot tudi po svetu.
Večkrat nagrajeni Kengo Kuma, arhitekt in profesor na oddelku za arhitekturo na tokijski univerzi, si je za svoj cilj zadal obnoviti tradicijo japonskih zgradb in jih prilagoditi sodobnim zahtevam. Da bo arhitekt, se je odločil pri rosnih desetih letih. To svojo željo in zgodnje navdušenje pa opisal v knjigi My life as an architect in Tokyo. V svojih arhitekturnih delih ohranja trajnostni pristop, v stavbe, ki jih gradi po celem svetu, vnaša lokalno obrt in lokalne vire.
PREBERITE ŠE: Varčna družinska hiša po japonsko