Stanovanje so lastniki kupili, ko je bilo še v gradnji, zato so bile mogoče manjše spremembe, na primer, odstranili so vrata, ki so ločevala osrednji prostor od hodnika, drugače pa je ostal tloris enak. S hodnika se na eni strani zvrstita spalnica in kabinet, na drugi je kopalnica, nato pa nas naprej vabi večji osrednji prostor s kuhinjo, jedilnico in dnevno sobo. Vsi prostori, razen spalnice in kopalnice, imajo tudi izhod na teraso.
Po besedah arhitektke Žive Čar je bilo izhodišče ustvariti prijeten, sodoben ambient v beli barvi in z nekaj barvnimi poudarki. Kakor pravi Lija, sta z mamo našli Prostoramo med brskanjem po spletnih straneh, pritegnila pa sta ju moderni slog, ki je značilen za delo arhitektk, in seveda uporaba živih barv. Lija, ki v stanovanju živi s fantom, se je pri izbiri barv prepustila predlogom strokovnjakinj. Eno izhodišče, pravi Živa Čar, je bila zunanja fasada, saj je zeleno obarvana tudi stena balkona. Ta precej opredeli izbiro. Zato je ena od barv v notranjosti enaka zelena, dodali pa so ji modro, ki se poda k njej in je tudi trendovski odtenek, saj ne gre za klasično modro, ampak svetlo petrolejsko. Stanovanje je sicer zasnovano na nevtralni podlagi. Ključni kosi pohištva so v beli in sivi barvi, v intenzivnejših odtenkih pa so pobarvane stene. Te je mogoče preprosto in dokaj poceni prepleskati, ko se jih naveličamo, in tako stanovanje dobi novo podobo.
Kakor pravita arhitekti Špela Modic in Živa Čar, so se trudile, da bi kvadraturo stanovanja čim bolj funkcionalno izrabile. Lija je želela, da kuhinja ne bi bila videti kot tipična kuhinja. Zato osrednji del zavzema kuhinjski otok, ob katerega je prislonjena jedilna miza, vse skupaj pa deluje kot družabni otok. Ob njem se kuha in pogovarja. Na eni strani je površina za sedenje na barskih stolih, tako da lahko prijatelji na obisku prisedejo, medtem ko gostitelj kuha. Kuhinja nikakor ni značilna za blokovsko stanovanje, saj ni spodnjih in zgornjih omaric. Ob steni so vgrajene visoke omare z dovolj shranjevalnih površin, zlijejo pa se s steno, le pečica razkriva, da so to kuhinjske omare. Kuhinjo dopolnjujejo stenska poslikava z grafičnim vzorcem in stropne vgrajene linijske luči, ki ta vzorec posnemajo.
Dnevni del predstavlja kavč, za katerega ni bilo veliko prostora, a so kljub temu našli udobnega in uporabnega za gledanje televizije, poležavanje in branje. Ker je izdelan v enem kosu, ga je bilo kar težko spraviti v stanovanje, če ne bi odstranili vrat in razširili prehoda v osrednji del, zagotovo ne bi šlo, se spominja gostiteljica.
Postavitev pohištva v spalnici je ostala nespremenjena. Predvidena je bila niša za vgradno omaro. Za spanje so izbrali lebdečo posteljo brez okvirja, ki je primerna za majhne spalnice in tudi nastavljiva po višini. Steno nad vzglavjem so oblekli v srebrno strukturirano tapeto. Zeleno-modri poudarki pa so na posteljnini in dodatkih.
Zelena barva se ponovi tudi v kopalnici, ki je sicer obložena s svetlo keramiko. V njej so arhitektke plinsko peč in pralni stroj skrile v belo omaro z okroglimi izrezi, ki omogočajo zračenje obeh naprav. Ob umivalniku je bil načrtovan bide, a so ga odstranili, namesto njega pa prostor izkoristili za omarice, ki jih tudi v kopalnici ni nikoli preveč. Nekaj shranjevalnih površin se skriva še za ogledali nad umivalnikom, ki so v liniji s steno. Nad njim in spodaj pod pultom so vgrajena svetila, spodnja ustvarjajo občutek lebdenja.
Hodnik so arhitektke razgibale z ogledali in prav tako vgrajenimi linijskimi lučmi. Ta prostor je bil dovolj širok tudi za plitvo omaro za čevlje.
Ob beli, sivi in modri ter zeleni barvi po vsem stanovanju pa nekaj kontrasta vnašajo tla, ki so iz beljenega hrasta. Lesen je tudi tlak na balkonu, kjer se več dogaja v toplih mesecih. Kakor pravi Lija, s fantom živita v stanovanju dobro leto in pol, a je še vedno, vsakič ko stopi skozi vhodna vrata, navdušena, kako lepo je doma.